Lisatud: 24. november 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

24Nov2005 PRIA teeb kadripäeval loomade registris inventuuri

 

PRIA peadirektori asetäitja Ahti Bleive manitseb loomaomanikke registriinventuuridelt oma loomade andmeid üle vaatama ja muudatustest PRIAt teavitama. “Suvel vahetas loomade register tarkvara ja seetõttu tuleks praegused andmed eriti hoolega üle vaadata,” ütles Bleive. “Tahame andmed veel sellel aastal korda saada, kuna järgmise aasta veebruaris algab loomatoetuste taotluste vastuvõtt. Toetust saab aga ainult nende loomade eest, kes on nõuetekohaselt märgistatud ja loomade registris arvel.” Loomade registri andmed pärinevad loomapidajatelt endilt ja kui PRIAt ei ole teavitatud karjas asetleidnud muudatustest, siis need ei kajastu ka registris.

Põllumajandusloomade register on abiks toetuste maksmisel ning loomataudide ennetamisel. Praegu on 12 742 loomapidaja arvel registris kirjas 259 356 veist, 50 882 lammast ja 1 909 kitse. Eelmise aasta sama ajaga võrreldes on veiste arv kasvanud 1%, lammaste arv 22% ja kitsede arv 2%. Loomapidajate arv on seevastu ligi 700 ehk 7% võrra vähenenud.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner