Lisatud: 14. juuli 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

14Jul2005 PRIA tähistab 5. sünnipäeva rahvusvahelise seminariga

PRIA peadirektori Mati Kermase sõnul on PRIA oma viie tegutsemisaasta jooksul maksnud põllumeestele, maaettevõtjatele, toiduainetööstustele, külaelu arendajatele ja omavalitsustele üle nelja miljardi krooni Eesti ja Euroopa Liidu toetusi. "Maal ringi sõites on nüüd näha haritud põlde ja kaasaegset tehnikat," ütles Kermas. "See on suuresti tänu toetustele. Viis-kuus aastat tagasi oli pilt ikka väga trööstitu."

PRIA viienda aastapäeva seminari avab põllumajandusminister Ester Tuiksoo. PRIA viiest aastast annavad ülevaate peadirektor Mati Kermas ning asetäitjad Katrin Noorkõiv ja Ahti Bleive. Põllumajandusministeeriumi asekantsler Toomas Kevvai räägib toetuste rollist muutuvas põllumajanduspoliitikas ning Dirk Ahner Euroopa Komisjonist annab ülevaate uute liikmesriikide võimalustest aastatel 2007-2013. Soome makseagentuuri direktor Leena Tenhola räägib ühtse põllumajanduspoliitika reformi rakendamise esimesest aastast Soomes.

Seminarile on kutsutud PRIA koostööpartnerid Eestist ja lähiriikidest.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike