Lisatud: 04. mai 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

04Mai2004 PRIA saadab 26 500 põllumaa üledeklareerijale teatise

PRIAs pani 37 705 deklareerijat kirja 1,17 miljonit hektarit põllumajandusmaad, sellest 122 tuhande hektari ehk 10% puhul pandi sama maa kirja mitme erineva deklareerija poolt. Seega on tegelik deklareeritud põllumajandusmaa pindala 1,05 miljonit hektarit. PRIA saadab teatise 26 562 isikule, kelle poolt deklareeritud põllumassiivil on maa pandud kirja suurema pindala ulatuses, kui sellel massiivil maad tegelikult on.

PRIA peadirektori asetäitja Ahti Bleive sõnul on sageli maa kirja pannud nii maaomanik kui ka rentnik ja seetõttu tekkis üledeklareerimine. "Saadame teatise kõigile neile, kelle poolt deklareeritud maa on deklareerinud ka keegi teine," selgitas Ahti Bleive. "Teatis on deklareerijate informeerimiseks, et põllumehed saaksid enne toetuse taotlemist omavahel ja maaomanikuga kokku leppida selle, kes ja kui suure põllumaa kohta toetust taotleb."

Ühtse pindalatoetuse taotluste vastuvõtt algab PRIA piirkondlikes büroodes 17. mail kestab 15. juunini. Toetust saavad maaharijad põllumaa ja rohumaa korrashoidmiseks.

Uudised

Eile, 13. novembril toimus Maaeluministeeriumis arutelu mesindussektori esindajatega. Kohtumisel räägiti mesilaspere toetusest ning arutleti uue perioodi mesindusprogrammi ettevalmistamise teemal.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus