Lisatud: 04. mai 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

04Mai2004 PRIA saadab 26 500 põllumaa üledeklareerijale teatise

PRIAs pani 37 705 deklareerijat kirja 1,17 miljonit hektarit põllumajandusmaad, sellest 122 tuhande hektari ehk 10% puhul pandi sama maa kirja mitme erineva deklareerija poolt. Seega on tegelik deklareeritud põllumajandusmaa pindala 1,05 miljonit hektarit. PRIA saadab teatise 26 562 isikule, kelle poolt deklareeritud põllumassiivil on maa pandud kirja suurema pindala ulatuses, kui sellel massiivil maad tegelikult on.

PRIA peadirektori asetäitja Ahti Bleive sõnul on sageli maa kirja pannud nii maaomanik kui ka rentnik ja seetõttu tekkis üledeklareerimine. "Saadame teatise kõigile neile, kelle poolt deklareeritud maa on deklareerinud ka keegi teine," selgitas Ahti Bleive. "Teatis on deklareerijate informeerimiseks, et põllumehed saaksid enne toetuse taotlemist omavahel ja maaomanikuga kokku leppida selle, kes ja kui suure põllumaa kohta toetust taotleb."

Ühtse pindalatoetuse taotluste vastuvõtt algab PRIA piirkondlikes büroodes 17. mail kestab 15. juunini. Toetust saavad maaharijad põllumaa ja rohumaa korrashoidmiseks.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike