Lisatud: 27. juuli 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

27Jul2006 PRIA-s algas nõuandetoetuste teine taotlusvoor

Nõuandetoetust saab taotleda maapiirkonnas tegutsev ettevõtja, kes omab või kasutab põllumajandusmaad või loomakasvatusega tegeledes peab vähemalt ühte põllumajanduslooma.

 

Nõuandeteenus võib olla osutatud põllumajandussaaduse, söödatootmise, marja- ja seenekasvatuse valdkonnas tootmiseks ja tootmise arendamiseks. Samuti võib nõuandeteenust kasutada finantsmajanduse valdkonnas ja erametsa majandamiseks, kui põllumajandustootja ei küsi selleks toetust Erametsakeskusest.

 

Nõuandetoetust antakse kuni 75% nõuandeteenuse maksumusest, kuid mitte rohkem kui 12 000 krooni ühe taotleja kohta kalendriaastas. Nõuande eest peab olema tasutud enne taotluse esitamist.

 

Individuaalse nõuandetoetuse selle aasta esimene taotlusvoor toimus 3. – 26. aprillini ning PRIAsse laekus 92 taotlust kokku enam kui poolele miljonile kroonile. Kõik taotlused said ka rahuldatud. Enim taotlusi esitati Saaremaal (17) ja Viljandimaal (13), Valgamaalt ja Harjumaalt laekus kummastki vaid üks taotlus.

 

Taotluse läbivaatamine võib kesta kuni 50 tööpäeva. Toetus makstakse nõuandetoetuse saaja arvelduskontole kolme kuu jooksul pärast taotluse rahuldamise otsuse tegemist.

 

Nõuandetoetuse kohta saab rohkem infot ja taotlusvorme internetileheküljelt www.pria.ee ja PRIA büroodest.

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm osales 23.–25. septembrini Austrias Viinis toimunud Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite mitteametlikul kohtumisel, mille peateema oli maaelu areng ja kvaliteetse toidu tootmine põllumajandussektoris ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) tulevikuarutelude kontekstis.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike