Lisatud: 18. oktoober 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

18Okt2006 PRIA pikendas majanduse mitmekesistamise toetuse taotluste vastuvõtuaega

“Praeguseks on PRIAsse laekunud alla poolesaja taotluse, mida on oluliselt vähem, kui me prognoosisime,” ütles PRIA peadirektori asetäitja Jaanus Hämmal. Taotluste vastuvõtt algas PRIA piirkondlikes büroodes 25. septembril ning kokku on selle toetuse eelarves tänavuseks aastaks ette nähtud 57 miljonit krooni.

 

Hämmali sõnul võib põhjuseid, miks taotlusi on oodatust vähem laekunud, olla mitmeid. “Sel aastal on oluliselt täpsustatud toetuse saamise tingimusi ning toetatavate tegevuste ringi koomale tõmmatud,” tõi Hämmal välja ühe võimaliku põhjuse. Ilmselt arvasid paljud taotlejad ka, et pole mõtet taotlust esitada, kuna raha nagunii ei jätku. “Selle pärast pole küll mõtet taotlust esitamata jätta, sest praeguseks laekunud taotlustega on kaetud vaid viiendik kogu ettenähtud toetussummast,” ütles Hämmal ning kutsus kõiki soovijaid üles kindlasti taotlust esitama.

 

Tegevused, mida mitmekesistasmise meetme raames toetatakse, on maaturismi arendamine, käsitöönduslik tegevus, teenuste osutamine ja toiduainete töötlemine. Maksimaalsed toetusmäär on käsitöönduse ja toiduainete töötlemise puhul on 600 000 ning turismi ja teenindusega seotud tegevuste puhul 400 000 krooni aastas. Toetust saab taotleda ainult ühele valdkonnale neljast võimalikust. Tänavu ja 2004. aastal kokku on taotlejal võimalik selle meetme raames saada kuni 1 564 660 krooni toetust.

 

Võrreldes varasemate aastatega on muutunud ka toetuse jagamise tingimused – kui varem rahuldati taotlused nende esitamise järjekorras, siis tänavu moodustatakse paremusjärjestus ja eelarvevahendid jaotatakse võrdselt kahe taotlejagrupi vahel.

 

Lisainfot saab PRIA keskusest Tartus, piirkondlikest büroodest ning PRIA koduleheküljelt.
Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus