Lisatud: 31. oktoober 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

31Okt2006 PRIA pikendab veel majanduse mitmekesistamise taotluste vastuvõtutähtaega

“Otsustasime taotlejatele soovidele vastu tulla ning tähtaega veel edasi nihutada,” põhjendas PRIA peadirektori asetäitja Jaanus Hämmal otsust taotlusvooru pikendada. Hämmal lisas, et paljud taotlejad, kes pole oma taotlusi veel esitada jõudnud, kuid kellel on kindel huvi toetust taotleda, on palunud ajapikendust.

 

Majanduse mitmekesistamise toetuse taotluste vastuvõtt algas 25. septembril ning pidi esialgu kestma 18. oktoobrini. Kuna selle ajaga laekus oluliselt vähem taotlusi kui prognoositi, pikendati seejärel taotlusvooru oktoobri lõpuni. Täna hommikuse seisuga oli PRIA-le laekunud 79 taotlust kokku 22 miljonile kroonile. Selle toetuse eelarves on tänavuseks aastaks ette nähtud 57 miljonit krooni.

 

Sel aastal on võrreldes 2004. aasta taotlusvooruga oluliselt täpsustatud toetuse saamise tingimusi. Tegevused, mida mitmekesistasmise meetme raames toetatakse, on maaturismi arendamine, käsitöönduslik tegevus, teenuste osutamine ja toiduainete töötlemine. Maksimaalsed toetusmäär on käsitöönduse ja toiduainete töötlemise puhul on 600 000 ning turismi ja teenindusega seotud tegevuste puhul 400 000 krooni aastas.

 

Võrreldes varasemate aastatega on muutunud ka toetuse jagamise tingimused – kui varem rahuldati taotlused nende esitamise järjekorras, siis tänavu moodustatakse paremusjärjestus ja eelarvevahendid jaotatakse võrdselt kahe taotlejagrupi vahel.

 

Lisainfot saab PRIA keskusest Tartus, piirkondlikest büroodest ning PRIA koduleheküljelt.
Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner