Lisatud: 31. oktoober 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

31Okt2006 PRIA pikendab veel majanduse mitmekesistamise taotluste vastuvõtutähtaega

“Otsustasime taotlejatele soovidele vastu tulla ning tähtaega veel edasi nihutada,” põhjendas PRIA peadirektori asetäitja Jaanus Hämmal otsust taotlusvooru pikendada. Hämmal lisas, et paljud taotlejad, kes pole oma taotlusi veel esitada jõudnud, kuid kellel on kindel huvi toetust taotleda, on palunud ajapikendust.

 

Majanduse mitmekesistamise toetuse taotluste vastuvõtt algas 25. septembril ning pidi esialgu kestma 18. oktoobrini. Kuna selle ajaga laekus oluliselt vähem taotlusi kui prognoositi, pikendati seejärel taotlusvooru oktoobri lõpuni. Täna hommikuse seisuga oli PRIA-le laekunud 79 taotlust kokku 22 miljonile kroonile. Selle toetuse eelarves on tänavuseks aastaks ette nähtud 57 miljonit krooni.

 

Sel aastal on võrreldes 2004. aasta taotlusvooruga oluliselt täpsustatud toetuse saamise tingimusi. Tegevused, mida mitmekesistasmise meetme raames toetatakse, on maaturismi arendamine, käsitöönduslik tegevus, teenuste osutamine ja toiduainete töötlemine. Maksimaalsed toetusmäär on käsitöönduse ja toiduainete töötlemise puhul on 600 000 ning turismi ja teenindusega seotud tegevuste puhul 400 000 krooni aastas.

 

Võrreldes varasemate aastatega on muutunud ka toetuse jagamise tingimused – kui varem rahuldati taotlused nende esitamise järjekorras, siis tänavu moodustatakse paremusjärjestus ja eelarvevahendid jaotatakse võrdselt kahe taotlejagrupi vahel.

 

Lisainfot saab PRIA keskusest Tartus, piirkondlikest büroodest ning PRIA koduleheküljelt.
Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus