Lisatud: 07. oktoober 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

07Okt2004 PRIA pikendab kalalaevade toetuse taotluste vastuvõttu

Kalalaevade moderniseerimiseks ja uuendamiseks said ettevõtjad taotleda toetust alates 1. septembrist, taotluste vastuvõtt oli plaanis lõpetada 8. oktoobril. Selle meetme raames on tänavu võimalik toetuseks jagada üle 50 miljoni krooni, kuid praeguseks on laekunud ainult 7 taotlust kokku 6 miljoni krooni toetuse saamiseks.

PRIA peadirektori asetäitja Katrin Noorkõivu sõnul on Kalurite liidu teadmisel veel toetusprojekte ettevalmistamisel. "Kuna taotlusi on praeguseks tulnud tunduvalt väiksemas summas, kui raha jagada on, siis otsustasime Kalurite liidu palvele vastu tulla ja pikendada taotluste vastuvõttu kuu lõpuni," ütles Noorkõiv.

Toetuse eesmärgiks on kaasajastada merel püüdvatel kalalaevadel kala töötlemise ja laeva tehnilisi tingimusi. Toetust saavad vähemalt kolm aastat tegutsenud ettevõtjad, kes omavad kehtivat kalalaeva või kaluri kalapüügiluba püügiks merel.

Kalalaeva moderniseerimiseks saab toetust küsida vähemalt viis aastat vanadele kalalaevadele, mis on registreeritud kalalaevade riiklikus registris. Uue kalalaeva ostmiseks või ehitamiseks on võimalik toetust taotleda ainult 2004. aastal ja need laevad tuleb investeeringujärgselt registreerida kalalaevade riiklikus registris.

Toetatakse uue kalalaeva ehitamist või ostmist, laevas paiknevate ruumide, näiteks kala käitlemise ja masinaruumide ümberehitamist ning sinna vajalike seadmete soetamist, navigatsiooniseadmete ja selektiivsete püügivahendite ostmist jm.

Täpsemat teavet ja taotlusvorme saab PRIA piirkondlikest büroodest ja veebilehelt.

Uudised

Eile, 13. novembril toimus Maaeluministeeriumis arutelu mesindussektori esindajatega. Kohtumisel räägiti mesilaspere toetusest ning arutleti uue perioodi mesindusprogrammi ettevalmistamise teemal.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner