Lisatud: 07. oktoober 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

07Okt2004 PRIA pikendab kalalaevade toetuse taotluste vastuvõttu

Kalalaevade moderniseerimiseks ja uuendamiseks said ettevõtjad taotleda toetust alates 1. septembrist, taotluste vastuvõtt oli plaanis lõpetada 8. oktoobril. Selle meetme raames on tänavu võimalik toetuseks jagada üle 50 miljoni krooni, kuid praeguseks on laekunud ainult 7 taotlust kokku 6 miljoni krooni toetuse saamiseks.

PRIA peadirektori asetäitja Katrin Noorkõivu sõnul on Kalurite liidu teadmisel veel toetusprojekte ettevalmistamisel. "Kuna taotlusi on praeguseks tulnud tunduvalt väiksemas summas, kui raha jagada on, siis otsustasime Kalurite liidu palvele vastu tulla ja pikendada taotluste vastuvõttu kuu lõpuni," ütles Noorkõiv.

Toetuse eesmärgiks on kaasajastada merel püüdvatel kalalaevadel kala töötlemise ja laeva tehnilisi tingimusi. Toetust saavad vähemalt kolm aastat tegutsenud ettevõtjad, kes omavad kehtivat kalalaeva või kaluri kalapüügiluba püügiks merel.

Kalalaeva moderniseerimiseks saab toetust küsida vähemalt viis aastat vanadele kalalaevadele, mis on registreeritud kalalaevade riiklikus registris. Uue kalalaeva ostmiseks või ehitamiseks on võimalik toetust taotleda ainult 2004. aastal ja need laevad tuleb investeeringujärgselt registreerida kalalaevade riiklikus registris.

Toetatakse uue kalalaeva ehitamist või ostmist, laevas paiknevate ruumide, näiteks kala käitlemise ja masinaruumide ümberehitamist ning sinna vajalike seadmete soetamist, navigatsiooniseadmete ja selektiivsete püügivahendite ostmist jm.

Täpsemat teavet ja taotlusvorme saab PRIA piirkondlikest büroodest ja veebilehelt.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike