Lisatud: 08. aprill 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

08Apr2004 PRIA õpetab Maamessil uusi toetusi taotlema

PRIA ettekanded Maamessil

Neljapäeval, 15. aprillil PRIA boksis

14.00 Põldude register ja põllumaa deklareerimine, põldude registri büroo juhataja Tarmo Tõnismäe
14.45 Loomade register, loomade registri büroo juhataja Terje Kukk
15.30 Uue piimakvoodisüsteemi tutvustus, Sekkumise, eraladustamise ja kvoodi büroo juhataja Andres Paris

 Reedel, 16. aprillil PRIA boksis

11.00 Põllumajandustootmise investeeringutoetus, Struktuurivahendite toetuste büroo juhataja Sirje Kütt
12.00 Ühtne pindalatoetus, Otsetoetuste büroo peaspetsialist Eedi Sepp ja Otsetoetuste kontrolli büroo juhataja Kristina Benno
13.00 Põllumajanduslik keskkonnatoetus ja vähemsoodsate alade toetus, Agrokeskkonna ja vähemsoodsate alade toetuste büroo juhataja Toomas Tõrra ja Maaelu arengu toetuste kontrolli büroo juhataja Joel Peetsu
1
4.00 Küsimustele vastavad PRIA peadirektor Mati Kermas ning peadirektori asetäitjad Ahti Bleive ja Katrin Noorkõiv

 Reedel, 16. aprillil seminariruumis

16.00 Põllumajandustootmise investeeringutoetus, Kristi Rillo
16.30 Ãœhtne pindalatoetus, Eedi Sepp ja Kristina Benno
17.00 Põllumajanduslik keskkonnatoetus ja vähemsoodsate alade toetus, Toomas Tõrra ja Joel Peetsu

Laupäeval, 17. aprillil PRIA boksis

12.00 Ühtne pindalatoetus, Otsetoetuste büroo juhataja Helen Kaskema
13.00 Põllumajanduslik keskkonnatoetus ja vähemsoodsate alade toetus, Toomas Tõrra

 

PRIA boks asub teises messihallis ja on sisustatud nii, et seal oleks võimalik nii loenguid läbi viia kui ka spetsialistiga laua ääres toetuse saamise tingimusi lahata.

Kõigil messipäevadel on PRIA-l plaanis oma boksis teha ettekanded, mis tutvustavad registreid, uut piimakvoodisüsteemi ja toetusi. Lisaks sellele on reede õhtupoolikul toetusi tutvustavad ettekanded ka seminariruumis.

Ettekanded

Neljapäeva pärastlõunal toimub kolm ettekannet, kus tuleb juttu loomade ja põldude registrist, põllumaa deklareerimisest ja uuest piimakvoodisüsteemist. Kuulajatele tutvustatakse PRIA kodulehekülge ja seda, kuidas sealt dokumendivorme leida ning täita. Pärast ettekandeid on võimalik spetsialistide käest täpsemat teavet küsida.

Reedel ja laupäeval on plaanis tutvustada nelja toetust, milleks on põllumajandustootmise investeeringutoetus, ühtne pindalatoetus, põllumajanduslik keskkonnatoetus ja vähemsoodsate alade toetus. Ettekanded algavad reede hommikul kell 11 ja samade toetuste tutvustust, tõsi küll, lühemas variandis saab kuulata ka õhtul kell 16 seminariruumis. Need põllumehed, kes plaanivad messi külastada mitte reedel, vaid laupäeval, saavad ühtse pindalatoetuse, põllumajandusliku keskkonnatoetuse ja vähemsoodsate alade toetuse tutvustust kuulata laupäeval kell 12 PRIA boksis.

Toetused

PRIA toetuste osakonna spetsialistid tutvustavad ettekannete käigus toetuste saamise tingimusi – räägivad sellest, kes saab toetust ja mis nõuetele ta peab vastama. Räägitakse ka sellest, kuidas PRIA kodulehelt toetuste juhendmaterjali ja taotlusvorme leida, õpetatakse taotlusvorme täitma ja jagatakse näpunäited selle kohta, millele tuleks tähelepanu pöörata. Antakse ülevaade ka sellest, millal ja kus on taotluste vastuvõtt,  kuidas toimub taotluste läbivaatamine ning toetuse arvestamine. PRIA kontrolli osakonna töötajad räägivad sellest, kuidas moodustatakse kontrollvalim ja mida kontrollitakse põllumehe juures kohapeal.

Reedel ja laupäeval on PRIA boksis pindalatoetuste spetsialistid, kelle käest saab nõu ja küsimustele vastuseid.

Reedel kell 14 on PRIA boksis messikülastajate küsimustele vastamas PRIA peadirektor ja asetäitjaid.  

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus