Lisatud: 10. juuli 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

10Jul2006 PRIA ootab vihjetelefonile infot pettuste kohta

Vihjetelefoni number on 737 1300 ning telefonile vastab automaatvastaja, kuhu helistajad saavad oma teate jätta. PRIA paneb vihjajatele ka südamele, et kindlasti jäetaks automaatvastajale enda kontaktandmed.

 

Laekunud infot kontrollitakse ja pettuste avastamise korral rakendab PRIA seadustes kirjas olevaid sanktsioone.  Eelmisel aastal laekus vihjetelefonile üle poolesaja vihje, mida kontrolliti ning paljudel ebaausatel taotlejatel jäi seetõttu ka toetuse saamata.

 

Vihjetelefon käivitati PRIAs juba kaks aastat tagasi. PRIA peadirektori Mati Kermase sõnul on ausad põllumehed taolisest vihjetelefonist ka ise väga huvitatud, et teatada PRIA-le harimata põldudest, mille korrashoiuks on toetust küsitud.

 

“Endiselt leidub taotlejaid, kes küll hea meelega küsivad PRIAst toetust põldude harimiseks, kuid jätavad nõutud tööd tegemata,” ütles Kermas ning lisas, et sellega jäävad kehvemasse olukorda ausad põllumehed, kes teevad ausalt kulutusi maa korras hoidmiseks.

 

PRIA-le esitati tänavu ligi 19 000 pindalatoetuste taotlust, koha peal kontrollitakse igas maakonnas vähemalt 5% taotlejatest, lisaks kontrollitakse vihjeid.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus