Lisatud: 10. juuli 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

10Jul2006 PRIA ootab vihjetelefonile infot pettuste kohta

Vihjetelefoni number on 737 1300 ning telefonile vastab automaatvastaja, kuhu helistajad saavad oma teate jätta. PRIA paneb vihjajatele ka südamele, et kindlasti jäetaks automaatvastajale enda kontaktandmed.

 

Laekunud infot kontrollitakse ja pettuste avastamise korral rakendab PRIA seadustes kirjas olevaid sanktsioone.  Eelmisel aastal laekus vihjetelefonile üle poolesaja vihje, mida kontrolliti ning paljudel ebaausatel taotlejatel jäi seetõttu ka toetuse saamata.

 

Vihjetelefon käivitati PRIAs juba kaks aastat tagasi. PRIA peadirektori Mati Kermase sõnul on ausad põllumehed taolisest vihjetelefonist ka ise väga huvitatud, et teatada PRIA-le harimata põldudest, mille korrashoiuks on toetust küsitud.

 

“Endiselt leidub taotlejaid, kes küll hea meelega küsivad PRIAst toetust põldude harimiseks, kuid jätavad nõutud tööd tegemata,” ütles Kermas ning lisas, et sellega jäävad kehvemasse olukorda ausad põllumehed, kes teevad ausalt kulutusi maa korras hoidmiseks.

 

PRIA-le esitati tänavu ligi 19 000 pindalatoetuste taotlust, koha peal kontrollitakse igas maakonnas vähemalt 5% taotlejatest, lisaks kontrollitakse vihjeid.

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus