Lisatud: 16. mai 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

16Mai2005 PRIA ootab veel kaks nädalat maaharijaid pindalatoetusi taotlema

Maaharijatele on tänavu võimalik jagada ühtse pindalatoetuse ja täiendava otsetoetuse, põllumajandusliku keskkonnatoetuse ja ebasoodsamate piirkondade toetusena üle miljardi krooni.

PRIA peadirektori asetäitja Katrin Noorkõiv soovitab maaharijatel esitada taotlused esimesel võimalusel, kuna praegu ei ole PRIA büroodes järjekordi. "Praeguseks on pool vastuvõtuaega selja taga, kuid esitatud on ainult 20% oodatud taotlustest. Taotluste esitamist ei tasu jätta viimasele nädalale," ütles Noorkõiv. "Ka mullu jätsid paljud inimesed taotluste esitamise viimasele nädalale ja siis tekkisid mitmes PRIA piirkondlikus büroos järjekorrad. See on aga ebamugav nii taotlejatele kui ka PRIA ametnikele."

Taotluste vastuvõtt kestab PRIA piirkondlikes büroodes 2.-27. maini. Taotluse esitamisel tuleb maaharijal kaasa võtta isikut tõendav dokument. Kui taotluse esitab keegi teine, mitte taotleja, siis peab tal olema ette näidata taotleja poolt kinnitatud lihtvolikiri. Hilinenud taotlusi võetakse vastu 28. maist kuni 21. juunini, kuid siis vähendatakse toetust 1% iga hilinenud tööpäeva kohta. Toetuste kohta saab täpsemat teavet PRIA büroodest ja veebilehelt.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner