Lisatud: 12. august 2002

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

12Aug2002 PRIA ootab SAPARDi investeeringut tõendavaid dokumente

Kõigile rahastamisotsuse saanud ettevõtjatele saadetakse kinnituskiri, milles on kirjas nii antud ettevõttele eraldatud toetuse suurus, kui ka see, et toetuse saamiseks tuleb investeeringu teostamist tõendavad dokumendid esitada PRIA-le taotlemisele järgneva aasta 25. septembriks. Tuletame ettevõtjatele meelde, et see kuupäev läheneb.

PRIA peadirektori asetäitja, SAPARD-agentuuri juhataja Katrin Noorkõivu sõnul ei tasu dokumentide esitamist viimasele hetkele jätta, sest paberite vormistamisel võib olla puudusi ja nende kõrvaldamiseks võiks jätta väikese ajavaru. “Investeeringu dokumentide põhjal läheb PRIA inspektor ettevõttesse kontrollima investeeringu olemasolu ja seejärel makstakse toetus välja,” selgitas Noorkõiv. “SAPARDi toetuse näol on tegemist refinantseerimisega, see tähendab, et ettevõtjal tuleb kõigepealt leida vahendid investeeringu eest tasumiseks ja osa sellest kompenseeritakse hiljem toetusena.”

Mullu rahastamisotsuse saanud taotlejatel on investeerimist tõendavate dokumentide PRIA-le esitamisega aega käesoleva aasta 25. septembrini, aga tänavustel taotlejatel 2003. aasta sama kuupäevani.

Tänavu on esitatud kokku 305 SAPARD investeeringutoetuse taotlust. Praeguseks läbi vaadatud projektidest on 225 saanud positiivse otsuse (toetuse kogusummaga 144,5 miljonit krooni) ja 35 projekti on puuduste tõttu tagasi lükatud.

SAPARDi põllumajandustootmise, maapiirkonnas alternatiivse majandustegevuse arendamise ja maapiirkonna infrastruktuuri investeeringutoetuse (meetmed 1, 3 ja 4) taotluste vastuvõtt kestab kuni 27. septembrini.

Maakond

Dokumendid esitamata

Võru

7 projekti

Viljandi

5 projekti

Saare

5 projekti

Tartu

5 projekti

Jõgeva

4 projekti

Valga

4 projekti

Raplamaa

3 projekti

Järva

3 projekti

Põlva

2 projekti

Pärnu

2 projekti

Ida-Viru

1 projekti

Lääne-Viru

1 projekti

Hiiu

1 projekti

KOKKU

43 projekti

Heli Raamets
PRIA pressiesindaja
tel. 07 371 215

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus