Lisatud: 01. oktoober 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

01Okt2003 PRIA ootab põllumajandusühistuid toetust taotlema


Tulundusühistu üks tegevusala peaks olema oma liikmete toodetud põllumajandussaaduste või kala turustamine, töötlemine ja saadud toodete müümine või põllumajanduses või kalakasvatuses vajaliku põhi- ja käibevara müümine. Ühise majandustegevuse toetuseks on eraldatud 1 miljon krooni. Toetuse eesmärk on soodustada vastavate ühistute asutamist ning arendamist.

Toetusega kompenseeritakse osaliselt eelmisel majandusaastal tehtud asutamis- ja halduskulud. Asutamiskulude osas saab ühistu toetust siis, kui eelnenud majandusaasta oli talle esimeseks majandusaastaks.

Toetatavad asutamiskulud on: äriplaani ja põhikirja koostamise või turu-uuringute tegemise eest makstud teenustasu ning tulundusühistu äriregistrisse kandmiseks tehtud toimingute eest makstud tasu.

Halduskulude osas makstakse toetust siis, kui see oli ühistule esimeseks kuni viiendaks majandusaastaks. Toetatavad halduskulud on:
· büroomööbli, arvutite, koopia- ja faksimasinate ning tarkvara maksumus;
· raamatupidamisteenuse eest makstud teenustasu;
· tulundusühistu liikmete koolituse eest makstud tasu (v.a välislähetuste kulud), kusjuures koolitus peab olema seotud ühistu põhitegevusalaga;
· messidel ja näitustel osalemise eest makstud osavõtutasu.

Tulundusühistu saab toetust olenevalt tegutsetud aastatest kuni 80% asutamis- ja halduskuludest. Toetuse määramise juures arvestatakse ka eelmise majandusaasta realiseerimise netokäivet.

Toetuse saamiseks tuleb tulundusühistul esitada PRIA-le taotlus ja muud nõutavad dokumendid. Taotlusvorme ja juhendmaterjali saab PRIA büroodest ja internetileheküljelt. Toetus makstakse välja detsembri alguses.

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner