Lisatud: 28. mai 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

28Mai2003 PRIA ootab põldureid toetust taotlema

Riik toetab teravilja kasvatamist 110 miljoni krooniga ja sertifitseeritud seemne tootmist 2,1 miljoni krooniga. Toetuse saamise tingimused on laias laastus samad, mis mullugi.

Teraviljatoetust saab ettevõtja, kes peab põlluraamatut ja kasvatab nisu, rukist, otra, kaera, tritikut, tatart, hernest, põlduba, rapsi, rüpsi või lina puhas- või segukülvis, kokku vähemalt 5 hektaril. Toetust võib taotleda pinna eest, mida põllumees kasutab õiguslikul alusel, kusjuures põllu suurus peab olema vähemalt 0,30 hektarit ja umbrohtumus võib olla kuni 15%.

Kaardimaterjali põldude kohta ja toetuse juhendi saab kohalikust PRIA büroost. PRIA registrite osakonna juhataja Teet Eomäe sõnul on põllumeestel võimalik internetiaadressilt http://map.pria.ee/ teha väljatrükke kaardist, millel on Saare, Hiiu, Lääne, Valga, Tartu ja Ida-Viru maakonnas asuvad põllumassiivid. "Põllumehed, kes taotlesid eelmisel aastal teraviljatoetust, leiavad õige põllu kaardi üles põllumassiivi numbri, äriregistri koodi või äriühingu nime järgi," selgitas Eomäe. Väljatrüki taustaks on halltoonides ortofoto ja trükilehe suuruseks on A4.

Põlduril tuleb kaardile märkida haritaval maal eraldi iga põld ja neil kasvavad põllukultuurid, mille kasvatamiseks ta toetust küsib. Need põllumehed, kes on PRIAst varem toetust taotledes täitnud avalduse oma andmete põllumajandustoetuste ja põllumassiivide registrisse kandmise kohta, saavad nüüd PRIA büroodest oma andmetega eeltrükitud taotluse.

Sertifitseeritud seemne toetust saavad põllumehed, kellele on väljastatud Seemne ja taimse paljundusmaterjali seaduse alusel tegevusluba tootmiseks. Toetust makstakse eelmisel aastal kasvatatud ja sertifitseeritud kartuli- ja heinaseemnete eest.

Põllumajandusminister kehtestab teravilja kasvatamise toetuse määra hektari kohta ja sertifitseeritud seemne tootmise toetuse määra kilogrammi kohta 10. septembriks. Toetus makstakse välja hiljemalt 24. septembril. Toetuste kohta saab informatsiooni PRIA piirkondlikest büroodest ja internetileheküljelt.

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus