Lisatud: 29. aprill 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

29Apr2005 PRIA ootab maaharijaid 2.-27. maini toetust taotlema


 

Toetust saab maa hooldaja, kes hoiab maa heas põllumajanduslikus korras ja täidab toetuse saamise tingimused. Toetuse saamiseks peab olema vähemalt 1 ha põllumajandusmaad, kusjuures põllu suurus ei tohi olla väiksem kui 0,3 ha. Toetust saab isik, kes harib maad õiguslikul alusel, st on maa omanik või omab kehtivat rendilepingut.

Pindalapõhised toetused on:
* ühtne pindalatoetus ja põllukultuuri kasvatamise toetus;
* põllumajanduslik keskkonnatoetus;
* ebasoodsamate piirkondade toetus.

Mullu sai 18 600 maaharijat kokku ligi miljard krooni pindalatoetusi. Kõigile eelmisel aastal toetust saanud põllumeestele saatis PRIA postiga kaardid, taotlusvormid ja juhendmaterjali koju. Kaarte, taotlusvorme ja juhendmaterjali on võimalik saada ka PRIA veebilehelt  ja piirkondlikest büroodest. Taotluste täitmisel aitavad taotlejaid pindalatoetuste koolituse läbinud nõustajad, kelle kontaktandmed on PRIA veebilehel.

Taotluste vastuvõtt kestab PRIA piirkondlikes büroodes 2.-27. maini. Viimastel päevadel tekkida võivate järjekordade vältimiseks soovitame taotluse esitada mai esimeses pooles. Taotluse esitamisel tuleb maaharijal kaasa võtta isikut tõendav dokument. Kui taotluse esitab keegi teine, mitte taotleja, siis peab tal olema ette näidata taotleja poolt kinnitatud lihtvolikiri. Hilinenud taotlusi võetakse vastu 28. maist kuni 21. juunini, kuid siis vähendatakse toetust 1% iga hilinenud tööpäeva kohta.

Pindalatoetused makstakse välja ajavahemikul 1. detsember 2005 - 30. aprill 2006.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus