Lisatud: 17. jaanuar 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

17Jan2003 PRIA ootab lamba- ja kitsekasvatajaid toetust nõutama

Toetust saavad ettevõtjad, kellel on 5 või rohkem vähemalt ühe aasta vanust utte või kitse (emaslooma). Loomad peavad olema nõuetekohaselt märgistatud (kõrvamärgid kõrvas) ja loomade registris arvel.

PRIA peadirektori asetäitja Ahti Bleive sõnul on toetuse saamiseks vajalike dokumentide täitmine tänavu tunduvalt lihtsam kui mullu. “Loomapidajad saavad PRIA büroost oma loomade registrinumbritega väljatrüki ja eeltrükitud taotlusvormi. Ettevõtjal tuleb sinna vaid märkida, missuguste loomade eest ta toetust soovib saada ja dokumendid allkirjastada,” selgitas Bleive. “Taotlusvorme hakkame ette trükkima kõigi põllumajandustoetuste osas. See teeb nii põllumeeste kui ka PRIA ametnike elu lihtsamaks, sest hoiab kokku loomapidajal taotluse kirjutamisele kuluvat ja ametnikul taotlusandmete arvutiprogrammi sisestamisele kuluvat vaeva.”

Eeltrükitud taotluse saavad need ettevõtjad, kes esitasid eelmisel aastal toetust küsides PRIA-le avalduse oma andmete toetuste registrisse kandmiseks. Ülejäänud taotlejatel tuleb endal täita kogu toetustaotlus ja esitada ka avaldus andmete registrisse kandmiseks, siis on neil järgmise toetuse korral võimalik saada eeltäidetud taotlus.

Toetuse saamiseks peab loomapidaja 31. jaanuarist kuni 23. aprillini hoidma karjas sama arvu uttesid ja kitsi, kelle kasvatamise eest ta toetust küsis. Ute ja kitse kasvatamise toetus makstakse välja 15. maiks.


Heli Raamets
PRIA pressiesindaja
Tel. 07 371 215

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike