Lisatud: 17. jaanuar 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

17Jan2003 PRIA ootab lamba- ja kitsekasvatajaid toetust nõutama

Toetust saavad ettevõtjad, kellel on 5 või rohkem vähemalt ühe aasta vanust utte või kitse (emaslooma). Loomad peavad olema nõuetekohaselt märgistatud (kõrvamärgid kõrvas) ja loomade registris arvel.

PRIA peadirektori asetäitja Ahti Bleive sõnul on toetuse saamiseks vajalike dokumentide täitmine tänavu tunduvalt lihtsam kui mullu. “Loomapidajad saavad PRIA büroost oma loomade registrinumbritega väljatrüki ja eeltrükitud taotlusvormi. Ettevõtjal tuleb sinna vaid märkida, missuguste loomade eest ta toetust soovib saada ja dokumendid allkirjastada,” selgitas Bleive. “Taotlusvorme hakkame ette trükkima kõigi põllumajandustoetuste osas. See teeb nii põllumeeste kui ka PRIA ametnike elu lihtsamaks, sest hoiab kokku loomapidajal taotluse kirjutamisele kuluvat ja ametnikul taotlusandmete arvutiprogrammi sisestamisele kuluvat vaeva.”

Eeltrükitud taotluse saavad need ettevõtjad, kes esitasid eelmisel aastal toetust küsides PRIA-le avalduse oma andmete toetuste registrisse kandmiseks. Ülejäänud taotlejatel tuleb endal täita kogu toetustaotlus ja esitada ka avaldus andmete registrisse kandmiseks, siis on neil järgmise toetuse korral võimalik saada eeltäidetud taotlus.

Toetuse saamiseks peab loomapidaja 31. jaanuarist kuni 23. aprillini hoidma karjas sama arvu uttesid ja kitsi, kelle kasvatamise eest ta toetust küsis. Ute ja kitse kasvatamise toetus makstakse välja 15. maiks.


Heli Raamets
PRIA pressiesindaja
Tel. 07 371 215

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus