Lisatud: 03. jaanuar 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

03Jan2005 PRIA ootab koolipiima pakkujaid toetust taotlema


Eelmisel aastal sai PRIA-lt heakskiidu 390 taotlejat, kellel on olnud võimalik koolipiima pakkuda 360 koolis ning 305 lasteaias kokku ligi 100 000 õpilasele. Koolipiimatoetuse saamiseks peab taotleja saama esmalt heakskiidu, seejärel võib ta pakkuda lastele piimatooteid ja taotleda PRIA-lt koolipiima ostmise kulude hüvitamiseks toetust. Heakskiidu taotlusi saab PRIA-le esitada jooksvalt kogu aeg - kindlat esitamistähtpäeva määratud ei ole.

Toetuse saamiseks tuleb esitada PRIA-le vastav taotlus (vormi saab veebilehelt www.pria.ee). Juhul, kui toetust taotleb õppeasutust või õppeasutusi esindav isik, täidetakse ja esitatakse ka taotluse lisa (koolipiimatoetuse aruanne). PRIA kontrollib kohapeal vähemalt 5% taotlejaid. Toetus makstakse välja hiljemalt 4 kuu jooksul pärast korrektse taotluse esitamist.

Koolipiimatoetuse suurus:
· piim rasvasisaldusega 3,5%-4% - toetus 6,62 kr/liiter
· 2,5% piim ja maitsestamata jogurt – toetus 6,02 kr/kg ja 6,19 kr/l
· 1,5-1,8% maitsestamata piim ja jogurt, hapupiim ja maitsestatud piim – toetus 5,61 kr/kg ja 5,77 kr/l
 
Seoses Euroopa Liiduga liitumisega, muutus senine koolipiimatoetuse kord ja Eestis hakkas kehtima ELi koolipiimatoetuse süsteem. Uue süsteemi alusel on võimalik pakkuda soodsama hinnaga piima, hapupiima ja maitsestamata jogurtit I-XII klassi õpilastele ja ka lasteaialastele. Piimatoodete eest tuleb kõigepealt tasuda taotlejal endal. Toetust makstakse tehtud kulude alusel, tagantjärele. Koolipiimatoetuse taotlemine on vabatahtlik, küll aga tuleb toetuse saamiseks järgida kehtestatud nõudeid.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus