Lisatud: 13. märts 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

13Mar2008 PRIA ootab järgmisel nädalal seitset tuhandet loomapidajat e-taotlema

„Erinevad e- ja m-teenused on paljudes valdkondades juba  harjumuspärased ning tahame ka oma klientidele luua rohkem ja kaasaegsemaid kanaleid PRIAga suhtlemiseks,“ selgitas PRIA peadirektori asetäitja Ahti Bleive.

Peamiste põhjustena, miks peaks taotlejad eelistama e-taotlemist, tõi Bleive välja kolm aspekti: „Esiteks jääb taotlejal ära sõit PRIA büroosse ja võimalik järjekorras seismine. Samuti on portaalis suur osa taotlusest juba eeltäidetud ja loomapidaja ei pea enam ükshaaval sisestama kõikide loomade andmeid, need tulevad automaatselt PRIA registritest ning piisab paarist hiireklikist, et taotlust teele saata. Sellega väheneb ka vigade arv taotluste esitamisel, sest toimuvad automaatsed registrikontrollid meie andmetega ning esmased vead saab taotleja kohe parandada.“

Loomatoetuste taotlemise lihtsustamiseks saatis PRIA sel nädalal ligi 7400 loomapidajale juhendi e-PRIA kasutamise kohta. e-PRIA infoportaal asub aadressil https://www.eesti.ee/epria/  ning selle vahendusel saab praeguseks esitada pea kõiki loomapidamisega seotud andmeid. „Tulevikus tahaks jõuda nii kaugele, et meie kliendid saaks kõik olulisemad PRIAga seotud toimingud teha oma kodust arvuti tagant,“ tõi Bleive välja ka e-PRIA tulevikuperspektiivi.

„Loomatoetuste e-taotlemine on esimene kord, kui nii suur hulk taotlejaid meie e-teenuseid ja portaali kasutavad ning loodame, et mingeid tehnilisi probleeme taotlejate jaoks ei esine,“ ütles Bleive, kuid lisas, et sellist ohtu sajaprotsendiliselt välistada ei saa.

e-PRIA kasutamiseks on vaja internetiühendusega arvutit ning ID-kaarti koos selle lugejaga või internetipanga kasutajatunnuseid.

Täpsemat teavet loomatoetuste taotlemiseks saab PRIA kodulehelt www.pria.ee ning PRIA piirkondlikest büroodest. Loomatoetuste taotluste vastuvõtt kestab 19. märtsist 6. aprillini.

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus