Lisatud: 13. märts 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

13Mar2008 PRIA ootab järgmisel nädalal seitset tuhandet loomapidajat e-taotlema

„Erinevad e- ja m-teenused on paljudes valdkondades juba  harjumuspärased ning tahame ka oma klientidele luua rohkem ja kaasaegsemaid kanaleid PRIAga suhtlemiseks,“ selgitas PRIA peadirektori asetäitja Ahti Bleive.

Peamiste põhjustena, miks peaks taotlejad eelistama e-taotlemist, tõi Bleive välja kolm aspekti: „Esiteks jääb taotlejal ära sõit PRIA büroosse ja võimalik järjekorras seismine. Samuti on portaalis suur osa taotlusest juba eeltäidetud ja loomapidaja ei pea enam ükshaaval sisestama kõikide loomade andmeid, need tulevad automaatselt PRIA registritest ning piisab paarist hiireklikist, et taotlust teele saata. Sellega väheneb ka vigade arv taotluste esitamisel, sest toimuvad automaatsed registrikontrollid meie andmetega ning esmased vead saab taotleja kohe parandada.“

Loomatoetuste taotlemise lihtsustamiseks saatis PRIA sel nädalal ligi 7400 loomapidajale juhendi e-PRIA kasutamise kohta. e-PRIA infoportaal asub aadressil https://www.eesti.ee/epria/  ning selle vahendusel saab praeguseks esitada pea kõiki loomapidamisega seotud andmeid. „Tulevikus tahaks jõuda nii kaugele, et meie kliendid saaks kõik olulisemad PRIAga seotud toimingud teha oma kodust arvuti tagant,“ tõi Bleive välja ka e-PRIA tulevikuperspektiivi.

„Loomatoetuste e-taotlemine on esimene kord, kui nii suur hulk taotlejaid meie e-teenuseid ja portaali kasutavad ning loodame, et mingeid tehnilisi probleeme taotlejate jaoks ei esine,“ ütles Bleive, kuid lisas, et sellist ohtu sajaprotsendiliselt välistada ei saa.

e-PRIA kasutamiseks on vaja internetiühendusega arvutit ning ID-kaarti koos selle lugejaga või internetipanga kasutajatunnuseid.

Täpsemat teavet loomatoetuste taotlemiseks saab PRIA kodulehelt www.pria.ee ning PRIA piirkondlikest büroodest. Loomatoetuste taotluste vastuvõtt kestab 19. märtsist 6. aprillini.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner