Lisatud: 28. veebruar 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

28Veebr2005 PRIA ootab jaanuaris-veebruaris koolipiima pakkunutelt toetustaotlusi

Praeguseks on koolipiima pakkumiskes saanud heakkskiidu 427 taotlejat, kellel on olnud võimalik koolipiima pakkuda rohkem kui sajale tuhandele õpilasele. Eelmise aasta lõpus pakutud piimatoodete eest toetuse saamiseks on praeguseks esitanud PRIA-le taotluse neist 211 taotlejat.

Koolipiimatoetuse saamiseks peab taotleja saama esmalt heakskiidu, seejärel võib ta pakkuda lastele piimatooteid ja taotleda PRIA-lt koolipiima ostmise kulude hüvitamiseks toetust. Heakskiidu taotlusi saab PRIA-le esitada jooksvalt kogu aeg - kindlat esitamistähtpäeva määratud ei ole.

Piimatoodete eest tuleb kõigepealt tasuda taotlejal endal. Toetust makstakse tehtud kulude alusel, tagantjärele. Koolipiimatoetuse saamiseks tuleb esitada PRIA-le nelja kuu jooksul pärast taotlusperioodi lõppu taotlus (vormi saab koolipiimatoetuse lingi alt). Taotlusperioodideks on 1. jaanuar kuni 28. veebruar; 1. märts kuni 30. aprill; 1. mai kuni 30. juuni; 1. juuli kuni 31. august; 1. september kuni 31. oktoober ning 1. november kuni 31. detsember. Toetus makstakse välja hiljemalt nelja kuu jooksul pärast korrektse taotluse esitamist.

Koolipiimatoetuse suurus:
* maitsestatud ja maitsestamata piim ning maitsestamata jogurt rasvasisaldusega 3,5%-4% - toetus 6,62 kr/liiter ja 6,42 kr/kg;
* 2,5% maitsestatud ja maitsestamata piim ja maitsestamata jogurt - toetus 6,19 kr/l ja 6,02 kr/kg;
* 1,5-1,8% maitsestatud ja maitsestamata piim, hapupiim ja maitsestamata jogurt ja - toetus 5,77 kr/l ja 5,61 kr/kg.

Koolipiimatoetuse toel on võimalik pakkuda soodsama hinnaga piima, hapupiima ja maitsestamata jogurtit I-XII klassi õpilastele ja lasteaialastele. Koolipiimatoetuse taotlemine on vabatahtlik, kuid toetuse saamiseks tuleb järgida kehtestatud nõudeid.

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus