Lisatud: 30. oktoober 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

30Okt2006 PRIA ootab elatustalude toetuse taotlejate kinnituskirju

Elatustalude kohanemise toetust saab tänavu taotleda kuni 6. novembrini. Kui taotleja taotleb elatustalude kohanemise toetust, võtab ta kohustuse täita kõiki toetuse saamise nõudeid viie aasta jooksul. Võetud kohustuste jätkamist peab taotleja kinnitama PRIA-le, esitades kinnituskirja selleks ette nähtud vormil hiljemalt 6. novembriks.

 

Möödunud aastal taotles elatustalude toetust üle 2800 väiketaluniku, kuid oma kohustuste jätkamisest on esmaspäeva hommikuks teatanud neist vähem kui pooled. Kui taotlejad kinnituskirja ettenähtud tähtajaks ei esita, siis käesoleval aastal nad enam toetust ei saa.

 

Tänavu on ka viimane aasta, mil elatustalude kohanemise toetust saab esmakordselt taotleda. Edaspidi uusi taotlusi enam vastu ei võeta, küll aga saavad toetust taotleda need väiketalunikud, kes on endale juba kohustuse võtnud.

 

Elatustalude kohanemise toetuse suurus on 15 647 krooni taotleja kohta aastas ja toetust makstakse viieaastase kohustuseperioodi jooksul kokku 78 235 krooni. Toetust saab põllumajandusega tegelev FIE, kelle omatoodetud põllumajandussaaduste realiseerimisest saadud tulu oli 2005. aastal üle 31 293 krooni ja kogu ettevõtlustulu ei ületanud 281 639 krooni.

 

Kinnitus kohustuste jätkamise kohta tuleb PRIA-le esitada vormil MT66C, mis on saadaval PRIA piirkondlikes büroodes ja koduleheküljel www.pria.ee.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus