Lisatud: 22. august 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

22Aug2003 PRIA ootab ammlehmade kasvatajaid toetust taotlema


Ammlehm, kelle kasvatamist toetatakse, on:
· lihatõugu lehm või üle 8 kuu vanune mullikas,
· lihatõuga veiste ristamisel saadud lehm või üle 8 kuu vanune mullikas, kes on lihaveiste jõudluskontrolli all,
· piimatõugu lehm, kes on lihaveiste jõudluskontrolli all ja kes on pärast eelmise aasta 5. septembrit saanud lihatõugu pulliga vasika.

Lihatõugudeks on järgmised tõud: hereford, limusiin, aberdiin-angus, ¨arolee, ¨oti mägiveis, piemont, Blonde d’Aquitaine, simmental ja belgia sinine. Nimetatud tõugu kuuluvaks loetakse vastavate tõutunnustega loom.

Loomad peavad olema märgistatud ja PRIAs loomade registris arvel. Ammlehmad ei tohi olla piimalehma jõudluskontrolli all ning tänavu piimalehmatoetust saanud. Loomaomanik peab olema ennast ettevõtjana registreerinud maksuametis või äriregistris.

Toetuse saamiseks tuleb loomi hoida karjas taotluse esitamisest kuni 21. novembrini ehk toetuse määramiseni. See ajavahemik on nõutav pidamisperiood. Muudatuseks on see, et pidamisperioodi ajal võib kuni 31. oktoobrini asendada looma teise toetuse nõuetele vastava loomaga. Selle kohta tuleb loomapidajal seitsme päeva jooksul pärast asendamist saata PRIA-le vormikohane teade. Taotlusvorme, juhendmaterjali ja asendamisteate blankette saab PRIA büroodest ja internetileheküljelt http://www.pria.ee.

Ammlehma kasvatamise toetuseks on ette nähtud 4 miljonit krooni (mullu 3 miljonit krooni). Põllumajandusminister kehtestab 2. detsembriks toetuse suuruse looma kohta. Toetuse saavad ammlehma kasvatajad kätte enne detsembri keskpaika.


Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner