Lisatud: 06. oktoober 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

06Okt2008 PRIA ootab aktiivseid noortalunikke veel täna toetust taotlema

Täna, 6. oktoobri õhtuni võtavad PRIA (Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet) esindused üle kogu Eesti vastu taotlusi noore taluniku toetuse saamiseks. Noore taluniku toetus on ühekordne ja summa suurus umbes 625 000 krooni. Täna hommikuks oli PRIA-le laekunud 83 avaldust.

„Noore taluniku toetusega panustame põlvkondade vahetusse maal,“ sõnas PRIA teabeosakonna juhataja Taavi Linnamäe. „Noortel inimestel pole praeguses olukorras vanematelt majapidamise ülevõtmine sugugi kerge ettevõtmine, rääkimata päris uue talukoha ülesehitamisest. Nimetatud toetussumma võib selle saaja kulutada oma parema äranägemise järgi just sinna, kuhu seda hetkel kõige enam vaja on.“

 

„Kutsume kõiki maal tegutsevaid ettevõtlike inimesi üles tähelepanulikult suhtuma toetuste saamise võimalustesse ning neid ka ära kasutama. 2008. aasta kevadel, kui võtsime taotlusi noore taluniku toetusele vastu esmakordselt, laekus meile hulgaliselt huvitavaid ideid alates mesinduse arendamisest kuni jaanalindude lauda ehituseni. Loomulikult oli ka palju neid, kes taotlesidki toetust otseselt selleks, et noorloomi või tehnikat juurde osta  ja koht vanematelt üle võtta,“ lisas Linnamäe.

 

Noortaluniku toetuse käimasoleva taotlusvooru eelarve on 28 miljonit krooni ja seda saavad taotleda kuni 40-aastased maal tegutsevad ettevõtjad nii FIE kui firmana. Eelmises taotlusvoorus tänavu kevadel laekus noortalunikelt 255 taotlust.

 

PRIA on  maaelu arengut toetav ning toetuste sihipärast kasutamist kontrolliv riigiasutus, mis on alates asutamisest 2000. aastal välja maksnud üle 10 miljardi krooni erinevaid toetusi põllumajanduse, kalanduse ja maaelu arengu toetamiseks.

 

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus