Lisatud: 06. oktoober 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

06Okt2008 PRIA ootab aktiivseid noortalunikke veel täna toetust taotlema

Täna, 6. oktoobri õhtuni võtavad PRIA (Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet) esindused üle kogu Eesti vastu taotlusi noore taluniku toetuse saamiseks. Noore taluniku toetus on ühekordne ja summa suurus umbes 625 000 krooni. Täna hommikuks oli PRIA-le laekunud 83 avaldust.

„Noore taluniku toetusega panustame põlvkondade vahetusse maal,“ sõnas PRIA teabeosakonna juhataja Taavi Linnamäe. „Noortel inimestel pole praeguses olukorras vanematelt majapidamise ülevõtmine sugugi kerge ettevõtmine, rääkimata päris uue talukoha ülesehitamisest. Nimetatud toetussumma võib selle saaja kulutada oma parema äranägemise järgi just sinna, kuhu seda hetkel kõige enam vaja on.“

 

„Kutsume kõiki maal tegutsevaid ettevõtlike inimesi üles tähelepanulikult suhtuma toetuste saamise võimalustesse ning neid ka ära kasutama. 2008. aasta kevadel, kui võtsime taotlusi noore taluniku toetusele vastu esmakordselt, laekus meile hulgaliselt huvitavaid ideid alates mesinduse arendamisest kuni jaanalindude lauda ehituseni. Loomulikult oli ka palju neid, kes taotlesidki toetust otseselt selleks, et noorloomi või tehnikat juurde osta  ja koht vanematelt üle võtta,“ lisas Linnamäe.

 

Noortaluniku toetuse käimasoleva taotlusvooru eelarve on 28 miljonit krooni ja seda saavad taotleda kuni 40-aastased maal tegutsevad ettevõtjad nii FIE kui firmana. Eelmises taotlusvoorus tänavu kevadel laekus noortalunikelt 255 taotlust.

 

PRIA on  maaelu arengut toetav ning toetuste sihipärast kasutamist kontrolliv riigiasutus, mis on alates asutamisest 2000. aastal välja maksnud üle 10 miljardi krooni erinevaid toetusi põllumajanduse, kalanduse ja maaelu arengu toetamiseks.

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike