Lisatud: 06. mai 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

06Mai2005 PRIA ootab 15. maini piimakvoodi aastaaruandeid

Otseturustuskvoodi omanikke on kokku 653, kuid aastaaruande on esitanud neist 323 ehk vähem kui pooled. Otseturustuskvoodi aastaaruande peavad esitama kõik tootjad, kellele oli eelmise kvoodiaasta lõpu ehk 31. märtsi seisuga määratud otseturustuskvoot. Tootja, kes omab otseturustuskvooti, kuid ei ole seda kvoodiaasta jooksul kasutanud, peab sellest samuti kirjalikult PRIA-t teavitama. Eriti tähelepanelikud peavad olema tootjad, kes said kvoodi lisasuurendamise käigus otseturustuskvoodi, kuid unustasid selle tarnekvoodiks muuta. Neil on samuti kohustus teavitada PRIAt piima otseturustamisest või mitteturustamisest.

Tarnekvoodi aastaaruanded esitavad piima kokkuostjad. 30-st lõppenud kvoodiaastal tegutsenud kokkuostjast on tänaseks aruande esitanud vaid 9 kokkuostjat.

Neil otseturustuskvoodi omanikel ja piimatööstustel, kes ei esita PRIA-le aasta-aruannet 15. maiks, tuleb ELi regulatsiooni järgi maksta trahvi, mis oleneb kvoodiaasta jooksul kokku ostetud või turustatud piima kogusest, kuid on minimaalselt 100 eurot.

1. aprillil alanud kvoodiaastal on Eestile määratud piimakvoodi suurus 624 483 tonni ja sellest 568 278 tonni on tootjatele välja jagatud.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike