Lisatud: 30. september 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

30Sep2003 PRIA ootab 10. oktoobrini piimakvoodi aruandeid

Aruande peavad esitama ka need tootjad, kes on ajavahemikul juulist septembrini loobunud oma otseturustuskvoodist. Juhul, kui kvoodiomanik ei ole sel perioodil piima ega piimatooteid turustanud, tuleb aruande vastavatesse lahtritesse märkida null (0).

Need tootjad, kellel on ainult tarnekvoot ja kes müüvad piima tööstustele, ei pea aruandeid esitama, sest seda teevad nende eest piimatöötlejad.

PRIA saadab kõigile kvoodiomanikele 27. oktoobril teatis selle kohta, kui palju piima on iga tootja turustanud ja kui suure osa talle määratud kvoodist esimesel poolaastal täitnud. Need andmed pärinevad otseturustajate ja tööstuste poolt esitatud aruannetest.

Aruanne tuleb esitada kindlal vormil, mida saab PRIA büroodest ja internetileheküljelt. Soovitame lehmapidajatel aruande kohalikku PRIA büroosse viia, sealt saab küsimuste korral ka nõu ja abi.

Praeguseks on 2583 tootjale määratud kokku 644 245 tonni suurune piimakvoot, sellest 619 201 tonni on tarnekvoot ja 25 044 tonni on otseturustuskvoot (otseturustuskvoodi omanikke on 982).

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike