Lisatud: 30. juuni 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

30Jun2003 PRIA ootab 10. juulini piimakvoodi aruandeid

Otseturustuskvoodi omanikel tuleb pidada arvestust kogu toodetud piima kohta. Kirja peab saama nii oma pere poolt joodud kui ka müüdud piim ning piimatoodete laoseis. Tarbitud piima kohta peab jääma aruandlus kohapeale, et seda oleks vajaduse korral võimalik kontrollida.

Need tootjad, kellel on ainult tarnekvoot ja kes müüvad piima tööstustele, ei pea aruandeid esitama, sest seda teevad nende eest piimatöötlejad. Tööstustel tuleb kord kuus esitada PRIA-le aruandlus kokkuostetud piima kohta tootjate lõikes.

Kui tootjal on nii tarnekvoot kui ka otseturustuskvoot, siis tuleb tal esitada aruanne ainult otseturustatud piima ja piimatoodete kohta. Tööstusele tarnitud piima kohta esitab aruande piimatööstus.

Aruanne tuleb esitada kindlal vormil, mida saab PRIA internetileheküljelt ja büroodest. Kui tööstused või otseturustuskvoodi omanikud ei esita PRIA-le aruandeid, siis on seadusega ette nähtud trahvimise võimalus.

Praeguseks on 2693 tootjale määratud kokku 646 760 tonni suurune piimakvoot, sellest 619 571 tonni on tarnekvoot ja 27 189 tonni on otseturustuskvoot (otseturustuskvoodi omanikke on 1126).

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm osales 23.–25. septembrini Austrias Viinis toimunud Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite mitteametlikul kohtumisel, mille peateema oli maaelu areng ja kvaliteetse toidu tootmine põllumajandussektoris ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) tulevikuarutelude kontekstis.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike