Lisatud: 30. märts 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

30Mar2004 PRIA ootab 10. aprillini piimakvoodi aruandeid

Need tootjad, kellel on ainult tarnekvoot ja kes müüvad piima tööstustele, ei pea aruandeid esitama, sest seda teevad nende eest piimatöötlejad.

Sekkumise, eraladustamise ja kvoodi büroo juhataja Andres Paris paneb lehmapidajatele südamele, et aruanded tuleb esitada õigeaegselt ja korrektselt, kuna nende alusel toimub kvoodiomanike aastase kvoodi täituvuse arvestamine ning vajadusel kvoodi vähendamine. "Uus kvoodiaasta algab küll 1. aprillil, aga uue aasta kvoodid kinnitatakse lehmapidajatele 1. maiks ja seda tagasiulatuva mõjuga," selgitas Andres Paris. "Kui aruanne ei jõua PRIAsse õigeaegselt, siis ei kajastu viimase kvartali tulemused ka kvoodiomaniku piimakvoodi täituvuse arvestuses ja tema järgmise aasta kvoodikogust võidakse seetõttu vähendada."

Piimatööstustel ja otseturustuskvoodi omanikel tuleb esitada PRIA-le 30. aprilliks aruanne ka kogu kvoodiaasta (01.04.2003-31.03.2004) kohta.

Esimesel kvoodiaastal ei kontrollitud piima turustamise ja tarnimise puhul piimakvoodi omamist, kuid alates 1. aprillist 2004 võivad piima tarnida ja turustada ainult need tootjad, kellele on määratud kvoot. Tööstused võivad piima kokku osta vaid neilt tootjatelt, kellel on piimakvoot.

Praeguseks on 2417 tootjal kokku 639 451 tonni suurune piimakvoot, sellest 617 216 tonni on tarnekvoot ja 22 234 tonni on otseturustuskvoot.

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner