Lisatud: 26. jaanuar 2009

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

26Jan2009 PRIA nõukoda koguneb kolmandat korda

Tänase koosoleku avab põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. PRIA juhtkond annab nõukoja liikmetele ülevaate sellest, kes kontrollib PRIA tegevust ning mis tulemused neil kontrollidel on olnud. Lisaks tutvustatakse nõukoja liikmetele arengutoetuste menetlemise ja väljamaksmise skeemi ning muudatusi seoses üleminekuga regionaalsele töökorraldusele.

„Meie jaoks on oluline arutada planeeritavad arendused läbi ka klientidega," selgitas PRIA teabeosakonna juhataja Taavi Linnamäe sellise nõukoja vajadust. „Kui me tahame, et meie tegevus ka tegelikult vastaks klientide ootustele, siis paratamatult ei saa ainult omaette nokitseda, vaid tuleb küsida ka otsestelt kasusaajatelt," lisas ta.

PRIA nõukoda koosneb 15 aktiivsest kliendist, kellega PRIA on viimastel aastatel tihedat koostööd teinud. Nõukoja töö eesmärk on anda PRIAle tagasisidet tehtud töö kvaliteedi kohta ning anda hinnang planeeritavatele uuendustele. Nõukoja esinaine on Merle Adams, kes igapäevaselt töötab Rohelise Jõemaa Koostöökogu tegevjuhina.

2009. aasta alguseks on PRIA vahendusel toetatud maaelu, põllumajandus- ja kalandussektorit 13,5 miljardi krooniga. PRIAl on õigus ja kohustus kontrollida, et toetuste saajad õigusaktides sätestatud taotlemistingimusi täidaksid

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner