Lisatud: 13. oktoober 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

13Okt2006 PRIA müüb ligi tuhat tonni võid sekkumisvarudest

Kokku ostetud sekkumisvarude müügiotsuse langetab Euroopa Komisjon terve euroliidu kohta ühtselt. Müügis on või, mis on sekkumisvarudesse ostetud enne käesolevat aastat. Kokku on PRIA sekkumisvarudes hetkel 1829 tonni võid.

 

Või müügipakkumisi võivad teha nii füüsilised kui ka juriidilised isikud, kelle andmed on kantud PRIA põllumajandustoetuste ja põllumassiivide registrisse. Taotletava või kogus peab olema vähemalt 5 tonni ning ostjal tuleb esitada ka tagatis suurusega 109,53 krooni (7 eurot) 100 kg või kohta.

 

Sekkumisvarudes oleva või müük toimub pakkumismenetluse teel, mis tähendab, et müügihinna pakub ostja. PRIA edastab kogutud pakkumised Euroopa Komisjonile, mis otsustab seejärel minimaalse müügihinna. Või müük kestab, kuni kogu pakkumises olev või on müüdud.

 

Müügipakkumiste esitamise tähtaeg on iga kuu teisel ja neljandal teisipäeval kell 12.00 ning müügis olev või asub külmladudes Põlvas ja Viimsis. Täpsemat infot või müügi kohta saab PRIA keskusest Tartus.
Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner