Lisatud: 04. juuli 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

04Jul2006 PRIA müüb 30 000 tonni otra ekspordiks

Müügipakkumine on avatud kuni 28. juunini 2007. aastal, pakkumiste esitamise tähtaeg on neljapäeviti kell 10.00. Esimesi pakkumisi ootab PRIA juba selleks neljapäevaks, 6. juuliks.

 

Pakkumismenetlus annab pakkujatele võimaluse osta PRIA valduses olevat otra  sekkumishinnast soodsamalt eesmärgiga eksportida Euroopa Liidust, sellepärast ei kohaldata sellisele ostule eraldi ka eksporditoetust.

 

Teravilja ekspordiks müügi eesmärk on vähendada Eesti sekkumisvarudes oleva teravilja kogust. Praegu on sekkumisvarudes ligi 42 tuhat tonni teravilja, millest ekspordiks on võimalik müüa 30 tuhat tonni.

 

Pakkumisi saab esitada odra ekspordiks kolmandatesse riikidesse välja arvatud Albaania, Bulgaaria, Kanada, Horvaatia, endine Jugoslaavia Makedoonia Vabariik, Bosnia ja Hertsegoviina, Ameerika Ühendriigid, Liechtenstein, Mehhiko, Rumeenia, Serbia, Montenegro ning ¦veits.

 

Pakkumise esitaja peab olema registreeritud PRIA põllumajandustoetuste ja põllumassiivide registris. Minimaalne kogus, millele saab pakkumist teha, on 500 tonni.

 

PRIA kompenseerib ostjale transpordikulu lähimasse väljumispunkti Eestist, milleks on Muuga sadam. Juhul, kui teravilja väljumispunktiks ei ole Muuga sadam ning teekond sekkumislaost Eestist väljumispunkti on lühem kui Muuga sadamasse, kompenseeritakse pakkujale sekkumislao ning tegeliku väljumispunkti vaheline transpordikulu.

 

Täiendavat informatsiooni sekkumisladude, teravilja koguste ja kvaliteedinäitajate kohta  saab  PRIA keskusest ning koduleheküljelt  http://www.pria.ee/turukorraldus/teravilja_sekkumisko/sekkumisteravilja_ek/
Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner