Lisatud: 05. oktoober 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

05Okt2004 PRIA maksis välja esimese piimatoodete kasutustoetuse

Piimatoodete kasutamistoetuse skeemiga on liitunud lisaks AS Tallinna Piimatööstusele ka AS Saaremaa Liha- ja Piimatööstus ning AS Kalev Paide Tootmine. Nende ettevõtete poolt on PRIA-le esitatud 10 edukaks kuulutatud taotlust, mille raames on tootmises 68 tonni koort ja 38 tonni võid.

PRIA peadirektori asetäitja Katrin Noorkõivu sõnul on Eesti uutest Euroopa Liidu riikidest üks esimesi, kus pärast liitumist piimatoodete kasutamistoetuse skeem reaalselt rakendus. "See näitab, et Eesti piimatööstustustel on piisavalt hakkamist, et kasutada ära ELi poolt pakutavaid põllumajandusturu korraldamise võimalusi," ütles Noorkõiv.

Piimatoodete kasutustoetus on üks ELi põllumajandussaaduste turukorraldussüsteemi osa, mis rakendus Eestis pärast ELiga liitumist. Selle meetme raames toetatakse loomsete rasvade kasutamist pagaritoodetes ning piimapõhistes toodetes. Piimatoodete kasutustoetuse eesmärgiks on soodustada või ja koore tootmist ning tarbimist ELi riikides. Kasutustoetust saavad toiduainetööstused, kes küsivad toetust vähemalt 5 tonni võid või 12 tonni koort kasutamiseks lõpptoodangu valmistamisel korraga.

Piimatoodete kasutustoetuste kohta saab täpsemat infot PRIA veebilehelt  turukorralduse lingi alt.

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner