Lisatud: 05. oktoober 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

05Okt2004 PRIA maksis välja esimese piimatoodete kasutustoetuse

Piimatoodete kasutamistoetuse skeemiga on liitunud lisaks AS Tallinna Piimatööstusele ka AS Saaremaa Liha- ja Piimatööstus ning AS Kalev Paide Tootmine. Nende ettevõtete poolt on PRIA-le esitatud 10 edukaks kuulutatud taotlust, mille raames on tootmises 68 tonni koort ja 38 tonni võid.

PRIA peadirektori asetäitja Katrin Noorkõivu sõnul on Eesti uutest Euroopa Liidu riikidest üks esimesi, kus pärast liitumist piimatoodete kasutamistoetuse skeem reaalselt rakendus. "See näitab, et Eesti piimatööstustustel on piisavalt hakkamist, et kasutada ära ELi poolt pakutavaid põllumajandusturu korraldamise võimalusi," ütles Noorkõiv.

Piimatoodete kasutustoetus on üks ELi põllumajandussaaduste turukorraldussüsteemi osa, mis rakendus Eestis pärast ELiga liitumist. Selle meetme raames toetatakse loomsete rasvade kasutamist pagaritoodetes ning piimapõhistes toodetes. Piimatoodete kasutustoetuse eesmärgiks on soodustada või ja koore tootmist ning tarbimist ELi riikides. Kasutustoetust saavad toiduainetööstused, kes küsivad toetust vähemalt 5 tonni võid või 12 tonni koort kasutamiseks lõpptoodangu valmistamisel korraga.

Piimatoodete kasutustoetuste kohta saab täpsemat infot PRIA veebilehelt  turukorralduse lingi alt.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus