Lisatud: 30. juuni 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

30Jun2008 PRIA maksis välja energiakultuuri kasvatamise toetused

Ãœhikumääraks kujunes pärast vähenduskoefitsiendi rakendamist 495,246 krooni hektari eest. „Vähenduskoefitsienti rakendati põhjusel, et garanteeritud pindala energiakultuuridele, mis Euroopa Liidus on 2 miljonit hektarit,ületati ELi riikides kokku 800 000 hektari võrra,“ selgitas PRIA menetlusbüroo peaspetsialist Ãœlle Laur. „Sellepärast korrutati esialgne ühikumäär 45 eurot/ha koefitsiendiga 0,7.“

Enim kasvatati Eestis energiakultuuridest rapsi ja rüpsi (98% pinnast). Kõige suurem oli energiakultuuride alune pind Viljandimaal (2265 ha), enim taotlusi laekus aga Harjumaalt (19). Kõige väiksemale pinnale esitati taotlusi Võrumaalt (63 ha), Hiiumaalt ei laekunud ainsa maakonnana ühtki taotlust.

Energiakultuuri kasvatamise toetust sai Eestis esmakordselt taotleda 2007. aastal. Taotlusi laekus 127, neist 105 rahuldati täies ulatuses ja 17 osaliselt ja väljamaksmine toimus tänavu samuti esimest korda.

Ülle Lauri kinnitusel on Euroopa Komisjon otsustanud meedet rakendada kuni 2009. aastani (kaasa arvatud) ja siis lõpetada, kuna bioenergia tootmine on rakendunud hästi ning bioenergia tootmise toetamiseks on paremaid võimalusi kui pindalapõhine otsemakse.

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner