Lisatud: 30. juuni 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

30Jun2008 PRIA maksis välja energiakultuuri kasvatamise toetused

Ãœhikumääraks kujunes pärast vähenduskoefitsiendi rakendamist 495,246 krooni hektari eest. „Vähenduskoefitsienti rakendati põhjusel, et garanteeritud pindala energiakultuuridele, mis Euroopa Liidus on 2 miljonit hektarit,ületati ELi riikides kokku 800 000 hektari võrra,“ selgitas PRIA menetlusbüroo peaspetsialist Ãœlle Laur. „Sellepärast korrutati esialgne ühikumäär 45 eurot/ha koefitsiendiga 0,7.“

Enim kasvatati Eestis energiakultuuridest rapsi ja rüpsi (98% pinnast). Kõige suurem oli energiakultuuride alune pind Viljandimaal (2265 ha), enim taotlusi laekus aga Harjumaalt (19). Kõige väiksemale pinnale esitati taotlusi Võrumaalt (63 ha), Hiiumaalt ei laekunud ainsa maakonnana ühtki taotlust.

Energiakultuuri kasvatamise toetust sai Eestis esmakordselt taotleda 2007. aastal. Taotlusi laekus 127, neist 105 rahuldati täies ulatuses ja 17 osaliselt ja väljamaksmine toimus tänavu samuti esimest korda.

Ülle Lauri kinnitusel on Euroopa Komisjon otsustanud meedet rakendada kuni 2009. aastani (kaasa arvatud) ja siis lõpetada, kuna bioenergia tootmine on rakendunud hästi ning bioenergia tootmise toetamiseks on paremaid võimalusi kui pindalapõhine otsemakse.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner