Lisatud: 26. aprill 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

26Apr2005 PRIA maksis välja 1,7 mln kr koolipiimatoetust

Praeguseks on koolipiima pakkumiseks saanud heakskiidu 429 taotlejat, kellel on olnud võimalik koolipiima pakkuda rohkem kui sajale tuhandele õpilasele. Eelmise aasta lõpus pakutud piimatoodete eest toetuse saamiseks on esitanud PRIA-le taotluse neist 266 taotlejat. Toetus makstakse välja hiljemalt nelja kuu jooksul pärast korrektse taotluse esitamist.

Piimatoodete eest tuleb kõigepealt tasuda taotlejal endal. Toetust makstakse tehtud kulude alusel, tagantjärele. Koolipiimatoetuse saamiseks tuleb esitada PRIA-le kuue kuu jooksul pärast taotlusperioodi lõppu taotlus. Taotlusperioodid on kahekuulised: 1. jaanuar kuni 28. veebruar; 1. märts kuni 30. aprill; 1. mai kuni 30. juuni jne.

Toetuse suurus oleneb piimatootest ja selle rasvasisaldusest ja on vahemikus 5,77-6,62 krooni liitri kohta. Koolipiimatoetuse toel on võimalik pakkuda soodsama hinnaga piima, hapupiima ja maitsestamata jogurtit I-XII klassi õpilastele ja lasteaialastele. Koolipiimatoetuse taotlemine on vabatahtlik, kuid toetuse saamiseks tuleb järgida kehtestatud nõudeid.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus