Lisatud: 12. jaanuar 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

12Jan2005 PRIA maksis mullu toetusteks 1,8 miljardit krooni

Mullu oli võimalik taotleda PRIAst 24 erinevat toetust, mille saamiseks laekus üle 57 000 taotluse. Kõige rohkem taotlusi, kokku üle 52 000 laekus põllumaa hooldamise ja veiste ning uttede kasvatamise toetuse saamiseks. Toetust maksti neist 97% taotluste kohta kogusummas 1,15 miljardit krooni.

PRIA peadirektori asetäitja Katrin Noorkõivu sõnul on Eesti ainuke uus liikmesriik, kes jõudis ELi maa harimise ja hooldamise toetused kohe liitumisaastal välja maksta. "See oli ühelt poolt võimaluseks ja teiselt poolt proovikiviks nii põllumeestele kui ka toetusi menetlevatele ametnikele," sõnas Noorkõiv. "Ka selles osas on Eesti edukas, et struktuurifondide toetusteks määrati ettevõtjetele mullu PRIA kaudu 630 mln krooni ja sellest 174 mln kr maksti ka välja. See näitab, et põllumajandus- ja maaelusektoris on suur investeeringuvajadus ja ka võime investeerida."

2004. aastat saab pidada ka SAPARD programmile joone alla tõmbamise aastaks, ütles Katrin Noorkõiv. "SAPARDi investeeringutoetuste jagamisega alustasime 2001. aastal ja neid toetusi maksime mullu välja 437 mln krooni. Nüüdseks on Eesti ettevõtjatele välja makstud miljard krooni SAPARDi toetust."

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike