Lisatud: 17. jaanuar 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

17Jan2006 PRIA maksis mullu ligi 1,7 miljardit krooni toetusi


Mullu toetas PRIA ligi 40 erinevat tegevust, alustades lastele koolipiima pakkumisest ja lõpetades kalalaevade moderniseerimisega. Toetuste saamiseks esitati üle 61 tuhande taotluse, millest 93% ehk üle 57 tuhande taotluse kiideti heaks.

PRIA peadirektori Mati Kermase sõnul on PRIA töömaht aasta aastalt kasvanud. “Iga aastaga laieneb toetuste nimekiri ja suureneb ka taotluste arv. Näiteks 2005. aastal jagasime 10 toetust rohkem, kui aasta varem ja ka heakskiidetud taotluste arv oli 11% suurem.” ütles Kermas. “Tänavu tuleb jälle mitmeid uusi toetusi, eriti kalandusvaldkonnas. Saadame veebruari alguses mullustele toetuste saajatele koju 2006. aasta toetusi tutvustava infovihiku, infot saab ka PRIA veebilehelt.”
 
2005. aastal maksis PRIA ELi otsetoetustena maaharijatele ja loomapidajatele ligi 783 mln kr, riiklikke toetusi maksti 51 mln kr ulatuses ja erinevate turukorraldusmeetmete raames maksti 140 mln kr. Koolipiimatoetuseks maksti aasta jooksul ligi 10 mln kr. Maaelu arengukava toetusi maksti välja 298 mln kr ja Riikliku arengukava toetusi 418 mln kr. SAPARDi taotluste vastuvõtt lõppes küll 2003. aastal, kuid taotlejad võisid investeeringuid teha kuni eelmise aastani ja kuna toetus maksti välja pärast investeeringute tegemist, siis mullu maksiski PRIA kokku 58 mln kr SAPARDi toetust.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus