Lisatud: 27. september 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

27Sep2006 PRIA maksis 19,4 mln krooni metsastamistoetust

Kui põllumajandusmaa metsastamise toetust maksti tänavu juba teist korda, siis toetuse eest rajatud metsa täiendamise eest saab sel aastal toetust esmakordselt. Metsakultuuri rajamise toetuse suurus koos sellega kaasneva esimese aasta hooldustoetusega on 13 801 kr/ha ja täiendamistoetuse määr on 2003 kr/ha.

 

Metsakultuuri rajamise toetuse taotlejaid oli kokku 609, kellest 456 taotlused rahuldati täies ulatuses ning 84 osaliselt. Kokku määrati rajamise toetust 1800 ha eest 19,35 miljonit krooni. Metsakultuuri täiendamise toetust määrati 29 taotlejale 69 ha eest 84 tuhat krooni.

 

Sel aastal sai taotleda ka toetust varem toetusega rajatud metsakultuuri hooldamiseks, mille määramine otsustatakse hiljemalt 1. detsembriks ning toetus makstakse välja 2007. aasta alguses.

 

Tänavu sai sellisel kujul metsakultuuri rajamise toetust PRIAst taotleda viimast aastat, hooldamise ja täiendamise toetust saab taotleda ka järgnevatel aastatel. Möödunud aastal toetati 524 põllumajandusmaa metsastajat kokku 17,4 miljonit krooniga.

 

Põllumajandusmaa metsastamise toetuse eesmärgiks on vähendada põllumajanduslikust kasutusest väljajäänud põllumajanduseks vähesobivate maade osakaalu ja soodustada väärtusliku metsaga metsamaa kujunemist põllumajandusmaal.

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner