Lisatud: 10. detsember 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

10Det2003 PRIA maksab välja viimase osa põllumajandusloomade aretustoetusest

Juulis maksis PRIA välja 13 miljonit krooni aretustoetust tõuraamatu pidamise, aretusregistri pidamise, jõudluskontrolli läbiviimise ja geneetilise väärtuse hindamise eest.

Toetatakse ka eesti maatõugu veise, eesti hobuse ja eesti vuti, kui ohustatud tõu säilitamist. Selle eest saab toetust neli ühingut kogusummas 1,6 miljonit krooni. 80% ehk 1,28 miljonit krooni ohustatud tõu säilitamise toetusest maksti välja suvel ja ühingud esitasid novembris PRIA-le aruande selle kasutamise kohta. Ülejäänud 20% toetusest makstakse välja täna.

Toetust said Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu, Eesti Tõusigade Aretusühistu, Eesti Lambakasvatajate Selts, Eesti Sporthobuste Kasvatajate Selts, Eesti Maakarja Kasvatajate Selts, MTÜ Eesti Hobuse Kaitse Ühing, Eesti Hobusekasvatajate Selts, ja Eesti Linnukasvatajate Selts, neist neli viimast ohustatud tõu säilitamise eest.

Põllumajandusloomade aretustoetust saab Põllumajandusloomade aretuse seaduse alusel tunnustatud aretusühing, põllumajanduslooma jõudluskontrolli läbiviija ning ohustatud tõu säilitaja. Toetust ei anta aretusloomade ja aretusmaterjali ostmiseks.

Toetuse määraks on tõuraamatu ja aretusregistri pidamise, jõudluskontrolli läbiviimise ja geneetilise väärtuse hindamise eest kuni 70% antud tegevuste kuludest. Ohustatud tõu säilitamist toetatakse 100% ulatuses antud kuludest.


Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner