Lisatud: 29. oktoober 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

29Okt2003 PRIA maksab välja teise osa ehk 22 mln kr keskkonnatoetust

Põllumajanduslikku keskkonnatoetust makstakse kogusummas 41,2 miljonit krooni, kokku üheksa erineva tegevuse eest. Kogu Eestis toetatakse mahepõllumajanduslikku tootmist ja eesti tõugu hobuste kasvatamist, ülejäänud tegevusi toetatakse teatud valdades. Suurim summa, 10,8 miljonit krooni, läheb mahepõllumeestele, kes tegelevad mahepõllumajandusega 38 000 hektaril. Sellele järgneb ligi 10 miljoni krooniga toetus heade taimekasvatustava võtete kasutamise eest kokku 81 000 hektaril.

Põllumehed, kellele määrati toetus kiviaia taastamise ja hooldamise,  mitmeliigilise põõsasriba rajamise, tiigi rajamise ja hooldamise või võsastunud haritava maa hooldamise eest, saavad kogu toetuse kõigi taotletud tegevuste eest kätte detsembris. Põllumeestel on eelmainitud tööde lõpetamiseks aega 1. novembrini, pärast seda on PRIA inspektoritel võimalik kohapeal pisteliselt üle kontrollida kiviaiad, tiigid, põõsasribad ja võsast puhastatud põllumajandusmaa.

Heli Raamets
PRIA pressinõunik


Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus