Lisatud: 26. august 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

26Aug2004 PRIA maksab välja esimese eksporditoetuse

Seni on PRIA-le esitatud kuue ettevõtte poolt 67 eksporditoetuse taotlust, millest 63 puhul on tegemist piimatoodete (lõssipulber, või, juust) ekspordiga. Pooltel kordadel on sihtriigiks Tai, veerandsajal korral Venemaa ning mõnel korral Madagaskar, Liibüa ja Al¸eeria. Esitatud eksporditoetuse taotlustest on praeguseks läbi vaadatud 60 ja nende osas on toetuseks määratud 10,7 miljonit krooni.

Eksporditoetus on üks Euroopa Liidu põllumajandussaaduste turukorraldussüsteemi osa, mis rakendus Eestis pärast ELiga liitumist. Eksportijad, kes soovivad viia teatud põllumajandussaadusi EList välja, peavad selleks litsentsi taotlema ja hiljem on neil võimalik saada ka eksporditoetust. Toetus makstakse välja pärast seda kui eksportija on tõestanud kauba lahkumist EList. Eksportijal on võimalik taotleda ka toetuse ettemakset, kui ta esitab tagatise. Sellisel juhul saab ta toetuse kätte juba enne tõestusdokumentide esitamist.

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus