Lisatud: 26. august 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

26Aug2004 PRIA maksab välja esimese eksporditoetuse

Seni on PRIA-le esitatud kuue ettevõtte poolt 67 eksporditoetuse taotlust, millest 63 puhul on tegemist piimatoodete (lõssipulber, või, juust) ekspordiga. Pooltel kordadel on sihtriigiks Tai, veerandsajal korral Venemaa ning mõnel korral Madagaskar, Liibüa ja Al¸eeria. Esitatud eksporditoetuse taotlustest on praeguseks läbi vaadatud 60 ja nende osas on toetuseks määratud 10,7 miljonit krooni.

Eksporditoetus on üks Euroopa Liidu põllumajandussaaduste turukorraldussüsteemi osa, mis rakendus Eestis pärast ELiga liitumist. Eksportijad, kes soovivad viia teatud põllumajandussaadusi EList välja, peavad selleks litsentsi taotlema ja hiljem on neil võimalik saada ka eksporditoetust. Toetus makstakse välja pärast seda kui eksportija on tõestanud kauba lahkumist EList. Eksportijal on võimalik taotleda ka toetuse ettemakset, kui ta esitab tagatise. Sellisel juhul saab ta toetuse kätte juba enne tõestusdokumentide esitamist.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner