Lisatud: 15. detsember 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

15Det2005 PRIA maksab välja 431 mln kr ühtset pindalatoetust


PRIA peadirektori asetäitja Jaanus Hämmali sõnul on PRIA teinud tõhusat tööd ja maksab ühtse pindalatoetuse mullusega võrreldes nädal aega varem välja. “Kui tänavust aastat mullusega võrrelda, siis toetuse kogusumma on kasvanud ligi 100 miljoni krooni võrra, toetusalune pind on suurenenud 32 tuhande hektari ja toetuse saajate arv 84 põllumehe võrra,” ütles Hämmal.

Toetuse taotlejaid oli kokku 19 135, kuid neist 2,3% ei vastanud toetuse saamise tingimustele, peamiseks põhjuseks oli see, et toetuse nõuetele vastav pind oli taotletud pinnast väiksem.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus