Lisatud: 14. mai 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

14Mai2003 PRIA maksab välja 3,8 mln krooni ute ja kitse kasvatamise toetust

Eelmise aastaga võrreldes on toetuse üldsumma suurenenud 0,8 miljoni krooni võrra ja toetust saanud loomade arv kolmandiku ehk 4086 ute ja kitse võrra. Mullu maksti 902 loomapidajale 13 002 ute ja kitse kohta kokku 3 miljonit krooni, toetuse suuruseks oli 230 krooni looma kohta.

Käesoleval aastal küsis seda toetust 1091 loomapidajat, kuid toetuseta jäi neist 20 ehk alla 2% (eelmisel aastal 9%). Peamiseks põhjuseks, miks toetusest ilma jäädi, oli valeandmete esitamine ja see, et loomapidaja ei olnud ennast füüsilisest isikust ettevõtjaks (FIE) registreerinud. Kaks toetust küsinud loomapidajat ei võimaldanud PRIA inspektoritel kohapeal loomi kontrollida ja seetõttu ei makstud neile toetust.

Ute ja kitse kasvatamise toetust saavad ettevõtjad, kellel on 5 või rohkem vähemalt ühe aasta vanust utte või kitse. Loomad peavad olema nõuetekohaselt märgistatud ja loomade registris arvel. Järgmisel aastal saavad toetust need loomapidajad, kellel on vähemalt 10 utte või kitse.

Suurim toetussumma läheb ühele Põlvamaa ettevõtjale kokku 314 looma kasvatamiseks. Maakondade lõikes läheb suurim osa toetusest Saaremaale.

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

 

Uudised

Maaeluministeerium andis Riigikogu maaelukomisjoni istungil ülevaate põua mõjudest ning erinevatest lahendustest, mida nii Eestis kui ka mujal Euroopa Liidu liikmesriikides on põllumeeste olukorra leevendamiseks kasutatud.

Kõik uudised »

Liitu meie postiloendiga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner