Lisatud: 24. märts 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

24Mar2006 PRIA maksab välja 26,6 mln krooni 2004. aasta looduskahjude hüvitamiseks

Marja- ja puuviljakasvatuses olid 2004. aasta loodusõnnetusest või ebasoodsast ilmastikutingimusest tekkinud otsese looduskahju piirkondadeks Harjumaa, Hiiumaa, Pärnumaa, Tartumaa, Valgamaa, Viljandimaa ja Võrumaa. Kartuli- ja köögiviljakasvatuses olid looduskahju piirkondadeks Harjumaa, Hiiumaa, Ida-Virumaa, Jõgevamaa, Raplamaa, Tartumaa.

 

Toetuse määramise aluseks olid kultuuride kasvupind ning 2003. aasta keskmine saagikus ning toodangu keskmine hind. Enim toetust said Harjumaa talunikud (15,4 mln), järgnesid Tartumaa ja Raplamaa.

 

Loodusõnnetuseks loetakse sellised erandlikke sündmusi nagu maavärin, laviin, maalihe ja laiaulatuslik üleujutus. Ebasoodsateks ilmastikutingimusteks on määruse tähenduses madal temperatuur, liigsademed (sealhulgas rahe), põud ja torm (sealhulgas äike), kui nende tagajärjel tekkinud tootmiskadu on põhjustanud toodangu vähenemise enam kui 30% võrreldes kolme eelneva aasta keskmise toodanguga, välja arvatud need aastad, kui ebasoodsa ilmastikutingimuse tõttu tekkinud kahju hüvitamiseks maksti põllumajandustootjale looduskahjutoetust.

 

Taotlusi 2004. aasta looduskahju hüvitamiseks võeti PRIAs vastu tänavu 16. – 27. jaanuarini.

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner