Lisatud: 10. juuli 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

10Jul2003 PRIA maksab välja 13 miljonit krooni intressitoetust

Intressitoetust saavad põllumehed, kalakasvatajad ja kutselised kalurid, kes on kasutanud pikaajalist laenu või liisingut tootmise arendamiseks vajaliku põhivara soetamiseks. Toetusega hüvitatakse 2002. aastal tasutud laenu- või liisinguintressid vahemikus 6,87-16,87 %.

Toetust saanud ettevõtjad olid võtnud kokku 1,3 miljardi krooni ulatuses laenu, mille pealt nad maksid mullu 52 miljonit krooni intresse. Keskmiseks laenu suuruseks oli pool miljonit krooni ja keskmiseks intressimääraks 10%. Laenuintressid jäid vahemikku 3-20%.

Ettevõtjad taotlesid toetust 2648 laenulepingu intresside hüvitamiseks. Toetust ei makstud 295 lepingu kohta, peamiseks põhjuseks oli see, et laenu- või liisingu otstarve ei vastanud toetuse saamise tingimustele. Toetuseta jäi ka 69 sellist taotlust, mille laenuintressid jäid alla 6,87% ehk alla toetusega hüvitatava intressimäära.

Maakondade lõikes läheb suurim summa ehk ligi 1,7 miljonit krooni intressitoetust Lääne-Virumaa ettevõtjatele (toetuse jagunemine maakonniti on lisatud failis). Eelmisel aastal maksti 1959 laenulepingu kohta 20,5 miljonit krooni intressitoetust.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus