Lisatud: 10. märts 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

10Mar2008 PRIA maksab väiketalunikele 40,5 miljonit krooni toetust

Elatustalude kohanemise toetust said taotleda vaid need, kes kinnitasid 2005. või 2006. aastal võetud viieaastast kohustust selle kohta, et nad jätkavad elatustalus füüsilisest isikust ettevõtjana põllumajandustegevust. Toetuse suurus on kõigile võrdne, 15 647 krooni.

Taotluse esitajaid oli läinud aastal kokku 2968, rahuldamata jäetud taotluste osakaal oli aga tänavu tunduvalt suurem kui eelnenud aastal. 375 taotluse rahuldamata jätmise puhul oli enamikel juhtudel põhjuseks see, et 1. oktoobri seisuga oli taotlejal riikliku maksu maksuvõlg (või polnud see ajatatud). Paljud taotlejad ei suutnud ka suurendada ettevõtlustulu 2006. aastal võrreldes 2003.aastaga 12% võrra, mis on üks toetuse saamise tingimusi.

257 taotleja kohta langetas PRIA kohustuse lõpetamise otsuse, sest taotlejad olid selleks ise soovi avaldanud või oli taotleja surnud. Toetuse-kohustus lõpetati ka nende suhtes, kes ei esitanud PRIAle nõutud dokumente.

Kogu eelnevalt makstud toetus nõuti tagasi kuuelt taotlejalt kokku summas 156 470 krooni, sest administratiivse kontrolli käigus selgus, et nad ei ole enam FIE-d.

Elatustalu kohanemise toetuse taotlemise järgmine voor algab käesoleva aasta oktoobrikuus, siis tuleb FIEdest väiketalunikel taas kinnitada ka talus põllumajandustegevuse jätkamist.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner