Lisatud: 10. september 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

10Sep2003 PRIA maksab sertifitseeritud seemne tootjatele 2 mln krooni

Toetust saab 38 põllumeest kokku 211 tonni heinaseemne ja 12 põllumeest 725 tonni seemnekartuli kasvatamise eest. Toetuse suuruseks on sertifitseeritud kartuliseemne puhul 43 senti ühe kilogrammi kohta. Heinaseemne korral on erinevatele liikidele kehtestatud erinevad toetuse suurused, mis jäävad vahemikku 2,5 kroonist kuni 25 kroonini ühe kilo heinaseemne kohta.

Sertifitseeritud seemne kasvatamise toetust küsis kokku 53 põllumeest. Toetuseta jäi 3 taotlejat, põhjuseks mullu esitatud valeandmed, sertifitseeritud seemne tootmise tegevusloa puudumine või see, et kasvatatud seeme ei olnud Eestis sertifitseeritud.

Sertifitseeritud seemne tootmise toetust saavad ettevõtjad, kellele on väljastatud Seemne ja taimse paljundusmaterjali seaduse alusel tegevusluba tootmiseks. Toetust makstakse 2002. aastal taotleja poolt Eestis kasvatatud ja Eestis sertifitseeritud seemnekartuli ja heinaseemnete tootmise eest.

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike