Lisatud: 21. september 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

21Sep2005 PRIA maksab põllumaa metsastajatele 17 mln kr toetust

Toetust taotles 808 isikut, kuid neist 163 tühistas hiljem taotluse ja loobus toetuse taotlemisest, kuna nad ei saanud istutamiseks piisavalt metsapuutaimi. Toetus määrati 504 taotlejale. Maakondade lõikes oli kõige rohkem toetuse saajaid (kokku 78) Viljandimaal, nad istutasid metsa 170 hektarile ja saavad selleks 2,3 mln krooni toetust.

Rahuldamata jäeti 139 taotlust. Peamised toetusest ilmajäämise põhjused olid:
* taotleja ei esitanud taimede soetusdokumente,
* soetusdokumentidest selgus, et hektari kohta ei soetatud nõutud arvu puid,
* toetusõiguslik pind on taotletud pinnast üle 20% väiksem,
* taotleja ei olnud maaomanik.

Toetuse eesmärgiks on vähendada põllumajanduslikust kasutusest välja jäänud maade osakaalu ja parandada maastike mitmekesisust. Tänavu ja järgmisel aastal toetatakse metsapuutaimede soetamist, maapinna istutamiseks ettevalmistamist ja taimede istutamist. Edaspidi toetatakse metsakultuuri hooldamist ja hukkunud metsakultuuri täiendamist.

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner