Lisatud: 27. juuni 2007

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

27Jun2007 PRIA maksab loomapidajatele 345 miljonit krooni toetust

Loomakasvatuse täiendava otsetoetuse eesmärgiks on osaliselt hüvitada loomakasvatajate tehtud kulutused ning tõsta seeläbi nende konkurentsivõimet. Samuti on eesmärgiks toetada selliseid taotlejaid, kes enam loomakasvatusega jätkata ei soovi, kuid jäävad endiselt tegevaks põllumajandussektoris. Loomakasvatusega mitte jätkavaid, kuid põllumajandussektoris endiselt tegevaid taotlejaid toetatakse sellel põhjusel, et neil  oleks võimalik tootmist planeerida vastavalt reaalsele turusituatsioonile, mitte lähtudes toetuse saamisest.

 

Veisetoetust makstakse eelmisel aastal toetuse menetlemise käigus kindlaks tehtud veiste loomühikute järgi. Tänavu määras PRIA loomapidajate taotluste alusel toetust 75 760  veise loomühiku eest. Ãœhe veise loomühiku eest makstakse toetust 1230 krooni

 

Toetust piima tootmiskvoodi alusel makstakse taotlejale määratud piima tootmiskvoodi kilogrammi eest. PRIA määras tänavu toetust 630 368 850 piima tootmiskvoodi kilo eest. Piima tootmiskvoodi kilo eest makstakse toetust 40 senti.

 

Toetused ammlehmade ja uttede kasvatamise eest maksti taotlejatele välja juba enne jaanipäeva. Kokku maksab PRIA tänavu põllumeestele erinevaid loomakasvatuse täiendavaid otsetoetusi 366 miljonit krooni, mis on 129 miljonit krooni rohkem kui eelmisel aastal.

 

PRIA-le esitati tänavu kokku 6091 loomakasvatuse täiendava otsetoetuse taotlust, millest rahuldati 5995. Enim toetust makstakse Järva maakonna loomakasvatajatele – 57  miljonit krooni.

 

Eelmisel aastal maksis PRIA loomakasvatajatele täiendavaid  otsetoetusi kokku 237 miljonit krooni, millest 157 miljonit piimalehmade-, 59 miljonit veise-, 14 miljonit ammlehmade- ning 7 miljonit krooni utetoetuseks.

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner