Lisatud: 18. juuni 2007

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

18Jun2007 PRIA maksab loomapidajatele 28,7 miljonit krooni ute ja ammlehma toetust

Loomakasvatuse täiendava otsetoetuse eesmärgiks on osaliselt hüvitada loomakasvatajate tehtud kulutused ning tõsta nii nende konkurentsivõimet. Samuti on eesmärgiks toetada selliseid taotlejaid, kes enam loomakasvatusega jätkata ei soovi, kuid jäävad endiselt tegevaks põllumajandussektoris.

 

Toetust makstakse uttede ja ammlehmade eest loomade arvu järgi, nii nagu see on olnud ka varasematel aastatel. PRIA määras tänavu loomapidajate taotluste alusel toetust 10 928 ammelehma, 36 946 ute eest.

 

Kokku esitati PRIA-le 2040 ute ja ammlehma toetuse taotlust, millest rahuldati 2024.

 

Ammlehma kasvatamise täiendava otsetoetuse ühikumäär on sel aastal 1889 krooni, uttede puhul aga 219 krooni looma kohta.

 

Eelmisel aastal maksis PRIA loomakasvatajatele täiendavat otsetoetust kokku 237 miljonit krooni, millest 157 miljonit piimalehmade-, 59 miljonit veise-, 14 miljonit ammlehmade- ning 7 miljonit krooni utetoetuseks.

 

Peale veise loomühikute ja piima tootmiskvoodi alusel makstavate toetuste ühikumäärade kinnitamist põllumajandusministri poolt, saab PRIA paari nädala jooksul alustada ka nende toetuste väljamaksmist.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner