Lisatud: 18. juuni 2007

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

18Jun2007 PRIA maksab loomapidajatele 28,7 miljonit krooni ute ja ammlehma toetust

Loomakasvatuse täiendava otsetoetuse eesmärgiks on osaliselt hüvitada loomakasvatajate tehtud kulutused ning tõsta nii nende konkurentsivõimet. Samuti on eesmärgiks toetada selliseid taotlejaid, kes enam loomakasvatusega jätkata ei soovi, kuid jäävad endiselt tegevaks põllumajandussektoris.

 

Toetust makstakse uttede ja ammlehmade eest loomade arvu järgi, nii nagu see on olnud ka varasematel aastatel. PRIA määras tänavu loomapidajate taotluste alusel toetust 10 928 ammelehma, 36 946 ute eest.

 

Kokku esitati PRIA-le 2040 ute ja ammlehma toetuse taotlust, millest rahuldati 2024.

 

Ammlehma kasvatamise täiendava otsetoetuse ühikumäär on sel aastal 1889 krooni, uttede puhul aga 219 krooni looma kohta.

 

Eelmisel aastal maksis PRIA loomakasvatajatele täiendavat otsetoetust kokku 237 miljonit krooni, millest 157 miljonit piimalehmade-, 59 miljonit veise-, 14 miljonit ammlehmade- ning 7 miljonit krooni utetoetuseks.

 

Peale veise loomühikute ja piima tootmiskvoodi alusel makstavate toetuste ühikumäärade kinnitamist põllumajandusministri poolt, saab PRIA paari nädala jooksul alustada ka nende toetuste väljamaksmist.

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus