Lisatud: 19. mai 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

19Mai2003 PRIA maksab lehmapidajatele 110 mln krooni toetust

Toetust saab 2723 loomaomanikku kokku 100 905 lehma kohta, kellest 297 lehma kuuluvad eesti maakarja tõugu. Toetuse saajate arv on jäänud mullusega võrreldes samale tasemele, kuid toetusaluste lehmade arv on 2309 võrra suurenenud. Eelmisel aastal sai seda toetust 2725 loomapidajat kokku 98 596 lehma kasvatamiseks, kellest 323 kuulusid maakarja tõugu. Mullu oli toetuse suuruseks 1110 krooni piimalehma ja 2590 krooni eesti maakarja tõugu lehma kohta.

PRIA peadirektor Mati Kermas ütles, et PRIA tegi kõik endast oleneva, et toetus piimatootjatele 10 päeva enne lubatud aega välja maksta. "See sai võimalikuks tänu sellele, et põllumajandusminister kinnitas lehma kohta makstava toetuse suuruse nädal aega enne määruses kirjas olevat tähtaega," selgitas Kermas. "Samas tahan kiita ka PRIA ametnikke kiire ja tubli töö eest."

Suurima karja, kokku 2 011 lehma eest saab toetust OÜ Väätsa Agro, suurim maakarja tõugu lehmakari (kokku 29 looma) on aga Raplamaa ettevõtjal Milvi Reinemil. Maakondade lõikes läheb suurim osa piimalehmatoetusest Järvamaale.

Piimalehmatoetust saavad ettevõtjad, kelle lehmad on registreeritud PRIAs põllumajandusloomade registris ja kuuluvad piimajõudluskontrolli alla. Toetuseta jääb 47 loomapidajat ehk 1,7 % taotlejatest.

 

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner