Lisatud: 07. mai 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

07Mai2004 PRIA maksab lehmapidajatele 108,3 mln krooni toetust

Toetuse saajate arv on mullusega võrreldes 102 võrra vähenenud, kuid toetusaluste lehmade arv on 145 võrra suurenenud. Eelmisel aastal sai seda toetust 2728 loomapidajat kokku 100 989 lehma kasvatamiseks, kellest 351 kuulusid maakarja tõugu.

Suurima karja, kokku 2 020 lehma eest saab toetust OÜ Väätsa Agro, suurim maakarja tõugu lehmakari (kokku 58 looma) on aga Pärnumaa ettevõtjal Kristo Vahenurmel. Maakondade lõikes läheb suurim osa piimalehmatoetusest Järvamaale. Täpsed andmed on lisatud failiga.

Piimalehmatoetust saavad ettevõtjad, kelle lehmad on registreeritud PRIAs põllumajandusloomade registris ja kuuluvad piimajõudluskontrolli alla. Nõuetele mittevastavuse tõttu jääb toetuseta 47 loomapidajat ehk 1,8 % taotlejatest.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner