Lisatud: 17. juuni 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

17Jun2008 PRIA maksab investeeringutoetust 739 mikropõllumajandusettevõtjale

Veebruaris lõppenud taotlusvoorus laekus PRIAsse 894 taotlust summas 577,7 miljonit krooni ehk ligi 120 miljoni võrra rohkem kui on käesoleva vooru eelarves raha. Maaelu arengukava  2007-2013 käesoleva meetme 1.4.1 puhul rakendus esmakordselt uutmoodi lahendus otsustamaks, kes saab toetust ja kes mitte – aluseks saab hindepallide põhjal koostatud abikõlbulike projektide pingerida. Toetust saavad paremad projektid, millele jätkub eelarves raha.

 

Hindamiskriteeriumid sätestab põllumajandusministri määrus.

 

PRIA arengutoetuste osakonna juhataja asetäitja Mati Mõtte ütles, et selline projektide hindamisviis on PRIA-le üsna töömahukas. „Valdava osa plusspunktidest andsid omatoodetud põllumajandussaaduste müügitulu suurus ja selle osakaal kogu müügitulust. Samuti andsid hindepunktid eelise neile, kes polnud varem riikliku arengukava või SAPARDi toetusi saanud või olid saanud väiksemas mahus,“ nentis ta.

 

Lisapunkte andis ka noortaluniku (kuni 40 eluaastat) staatus. Vähem oli neid, kes said punkte omatoodetud põllumajandussaaduste töötlemise ja ühistegevuse korras esitatud projektide eest.

 

Pingerea kõrgeim punktisumma oli  71,42 ning rahuldamisele kuuluvate hulka mahtusid taotlused, millel see küünib vähemalt 39,66-ni.

 

Kolme kuu jooksul maksab PRIA raha välja neile, kes on investeeringu kuludokumendid juba esitanud (käesolevas taotlusvoorus sai taotlusi esitada kulutuste kohta, mis tehtud alates 1. jaanuarist 2007).

 

„Selliste tootjate osakaal, kellel on investeering juba tehtud, oli väga suur ja nende investeeringute maht on umbes 95 miljonit krooni,“ ütles Mati Mõtte. „Taotlusvooru oli pikalt oodatud, sest viimati sai analoogset toetust riikliku arengukava alusel taotleda 2005. aastal ja paljudele ei jätkunud tookord meetme eelarves raha.“

 

Suurim osa taotluste esitajaid – 665 - olid füüsilisest isikust ettevõtjad, osaühinguid oli 164. Mõtte ütles: „See näitab, et meetme raha jõuab just nendeni, kellele see on mõeldud – mikroettevõtjatele!“

 

Peamised objektid, mille jaoks toetust soovitakse, on Mõtte sõnul masinad ja seadmed maaharimiseks: traktorid, nende erinevad lisaseadmed, ka kombainid. Samas oli  ka 9 mesindusega seotud objekti, toetust taotleti hoonete ehitamiseks-rekonstrueerimiseks, istikute soetamiseks jpm.

 

Toetuse saajate nimekirjad on PRIA kodulehel

http://www.pria.ee/riiklikud_toetused/toetuste_saajate_nim/maaelu_arengukava_20/16.06.08_1.4.1%20heakskiit.xls

 

Kel investeering veel tegemata, on selleks ja kuludokumentide esitamiseks aega kaks aastat ehk 16. juunini 2010. Igal objektil kontrollib PRIA enne raha väljamaksmist üle, et kõik vastaks nõuetele ja investeering taotlustes esitatule.

 

Mikropõllumajandusettevõtete investeeringutoetuse järgmine taotlusvoor algab tänavu hilissügisel.

 

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner