Lisatud: 05. juuni 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

05Jun2006 PRIA määras sõnnikuhoidlate korda tegemiseks 113 mln kr toetust

PRIA maksab toetuse välja hiljemalt 16. juunil käesoleval aastal. Toetuse määr on 1252 krooni loomühiku kohta ja maksimaalselt 391 165 krooni taotleja kohta aastas. Toetust makstakse kolme aasta jooksul, maksimaalselt 1 175 495 krooni taotleja kohta.

 

Kokku esitati PRIA-le  taotlusi 988 sõnnikuhoidla korda tegemiseks. Taotluste rahuldamata jätmise peamised põhjused olid, et kohustuseperioodi teise aasta taotlejad ei ole esitanud nõutud dokumente ja sõnnikuhoidlatega seotud loomakasvatusehitistes polnud üle 10 loomühiku loomi.

 

Mullu esitati selle toetuse saamiseks 753 taotlust, millest 721 taotluse alusel maksti loomapidajale 819 sõnnikuhoidla korda tegemiseks 91,8 mln kr toetust.

 

Toetust saab isik, kes peab loomakasvatusehitises veiseid, lambaid, kitsi või sigu ning loomade hulk on kokku üle 10 loomühiku (näiteks üle 2 aasta vanune veis on 1 loomühik, aga üle 2 kuu vanune nuumsiga on 0,1 loomühikut).

 

Toetust on võimalik saada loomakasvatusehitise juurde kuuluva sõnnikuhoidla või sõnniku- ja virtsahoidla veekaitsenõuetega vastavusse viimiseks. Toetatakse uue sõnnikuhoidla ehitamist või olemasoleva laiendamist, sõnnikuhoidla rekonstrueerimist ja sinna  tehnosüsteemide soetamist. Nii loomad kui ka ehitised peavad olema PRIAs registreeritud.

 

Toetuse taotluste vastuvõtt toimus PRIAs möödunud aasta 10. oktoobrist kuni 7. novembrini. Tänavu võetakse taotlusi vastu 9. oktoobrist 6. novembrini.
Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus